2015-04-16Balandžio 16 dieną į progimnazijos biblioteką atskubėjo ilgai laukta viešnia rašytoja Gintarė Adomaitytė. 3a, 4b, 4c ir 4d klasių mokiniai susitikimui  kruopščiai ruošėsi. Pavasario atostogų metu visi įdėmiai skaitė rašytojos naujausią knygą „Čiobrelių dvaras“ ir kaupė galvoje knibždančius klausimus, kurių atsakymus tikėjosi sužinot sustikimo metu.

Tik įžengusią į mokyklą rašytoją maloniai nustebino pasitikusios 4b klasės rašytojos gerbėjos Simona, Elena ir Rugilė. Rašytoja pasijuto labai laukiama ir nerimo įtampa iškart atslūgo, o bibliotekoje, pamačiusi dar didesnį gerbėjų būrį, pasijuto lyg namie. Be to,  rašytoja yra antakalnietė ir mūsų mokinukų būryje kaipmat surado draugų, kaimynų ir pažįstamų.

Susitikimo pradžioje rašytoja pasakojo apie savo vaikystę, paauglystę, studijų metus.  Labai nuoširdžiai ir gražiai ji prisiminė savo tėvelius, parodžiusius jai kelią į gėrio, grožio  ir gamtos pasaulį. Pasakojo, kad ją  visą gyvenimą lydėjo knyga, kuri mokė ir augino. Prisiminė ir mieliausią vaikystės knygą H. K. Anderseno „Pasakas“. Mūsų mokinukai labai nustebo sužinoję, kad tokia jautri, kūrybinga, meniškos sielos rašytoja  paauglystėje buvusi puiki irkluotoja.

Vėliau Gintarė Adomaitytė pasakojo apie kūrybos kelią. Pirmąją knygą rašytoja parašė būdama 40 metų ir tuomet kaip iš gausybės rago pažiro kitos knygos. Kai tik ji užsiminė apie knygą „Čiobrelių dvaras“, pasipylė smalsių  mokinių klausimai. O jų buvo begalybė….

Netruko prabėgt 45 minutės, o mes tapome tikrais draugais, kuriuos vienija meilė knygai.

Pažadėjome rašytojai, kad labai lauksim jos naujų knygų, jas skaitysim ir būtinai vėl susitiksim.