Mokyklos naujienosŠio susitikimo tikslas buvo susiplanuoti tolimesnius tinklo kūrimo etapus. Kartu su kitų mokyklų bei darželių iš Vilniaus, Grigiškių bei Tauragės komandų nariais numatėme, kaip stiprinsime bendradarbiavimą.

Konferencijos, kurią organizavo VšĮ „Kuriančios bendruomenės“ metu mokytojai, mokiniai bei tėvai dalinosi gerąja patirtimi, atviroje erdvėje gvildeno klausimus apie mokinių motyvaciją mokytis, pažangos fiksavimą ir įvairesnius mokymo(si) metodus. Praktiškai dalyviai išbandė mąstymo žemėlapius, atrado refleksyvaus klausinėjimo naudą ir dirbo komandomis.

Prisiminę, kas reikšminga įvyko po pirmojo susitikimo, dalyviai ieškojo atsakymų, kaip įkurti mąstymo kultūrą ugdančią mokyklą. Juk visos bendruomenės tikslas yra bendras – padėti mokiniams visapusiškai tobulėti: būti kūrybiškiems, smalsiems, kritiškai mąstantiems ir savarankiškiems.

Iš „Paparčių“ pagrindinės mokyklos mūsų pedagogų, mokinių bei tėvų komandos nariai išvyko kupini jėgų ir pasiryžę organizuoti tokius susitikimus savo mokykloje. Pakalbinti dalyviai teigė, jog išgyveno kūrybos kartu džiaugsmą, atrado bendraminčių, kurie susirinko vienam tikslui ir galėjo kalbėti apie opius klausimus. Mokiniai pasidžiaugė, kad galėjo laisvai klausti, pasisakyti: „Pajutome, kad atsiranda lygybė. Tu tampi svarbus kaip asmuo. Mokytojas, kurdamas kartu, tampa draugu.“

Aplankę ne tik „Paparčių“ pagrindinės mokyklos mokytojus, bet ir  „Šv. Juozapo“ vaikų globos namuose gyvenančius vaikus bei kultūros namų darbuotoją, bendražygiai nuvyko į „Betliejaus mergelės Marijos ėmimo į dangų ir šv.Brunono“ vienuolyną pabaigti įtemptos dienos darbus. Tokia dienos pabaiga pasidžiaugė direktoriaus pavaduotoja ugdymui N.Čiukšienė „Buvo gera kartu pasėdėti tyloje, meditacijoje ir taip „uždaryti“ šį procesą.“.