School children showing thumbs up.Po valandos, praleistos autobuse, Rumšiškėse mus, 6a klasės mokinius, tėvelius ir auklėtoją Jūratę, pasitiko edukatorė Lorita, pasipuošusi tautiniais drabužiais. Ji papasakojo apie senovėje lietuvių buityje naudotus daiktus,  įrankius, aiškino, kam jie skirti. Po to mus  pakvietė kepti bandų ant kopūsto lapų. Jos kepamos štai kaip: ant ližės pabarstoma  sėlenų, ant jų dedami kopūsto lapai, kurie ištepami aliejumi, o tada šaukštu pilamas bulvių tarkis. Viską šauname į krosnį! Banda kepa apie 40 minučių. Kol kepė bandos, dainavome adventinio laikotarpio dainas, žaidėme žaidimus. Tuo metu išgirdome švelnų kanklių stygų garsą… Turėjome atsivežę pačių pagamintus žibintus. Juos, grojant kanklėms, siuntėme ratu iš rankų į rankas. Kai kanklės nutildavo, tas, kuris turėdavo rankose išrinktąjį žibintą, sakydavo visiems palinkėjimą, pasidžiaugdavo ar atsiprašydavo…Pagaliau bandos iškepė. Jas valgėme su kastiniu. O desertui ragavome bendraklasio Ernesto mamos iškeptą tortą. Kai sutemo, lėkėme į kiemą padūkti. Pavargę, bet geros nuotaikos grįžome namo.

6a klasės mokiniai, pilni nuostabos ir naujų minčių po išvykos į Rumšiškes.

6a klasė Rumšiškėse

„>