Mes, 8 klasės moksleiviai lapkričio 25 d. kartu su lietuvių kalbos mokytoja V. Skiauteriene, apsilankėme Vinco Krėvės–Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje. Sužinojome daug įdomių faktų iš rašytojo biografijos, pamatėme autentišką butą ir jame likusius daiktus – baldus, knygas, nuotraukas, įvairią medžiagą, susijusią su rašytojo kūryba, gyvenimu ir asmenybe. Muziejaus vadovas Vladas Turčinavičius įdomiai papasakojo apie rašytojo gyvenimą Subartonyse, Kijeve, Baku, Kaune, Vilniuje bei Filadelfijoje. Vėliau klausėmės rašytojo balso įrašų, kuriuose jis kalba apie savo kūrybą, apsakymo „Silkės“ ištraukų, įgarsintų aktorius Tomo Vaisietos, žiūrėjome vaizdinę medžiagą.

Turėjome galimybę pamatyti rašytojo rankraščių kopijas, pirmų knygų leidinius ir paskaityti V. Krėvės kūrybos iš autentiškų knygų, pasėdėti krėsluose ir sužaisti šachmatais, kuriais kažkada laisvalaikiu žaidė rašytojas.

Po edukacinės išvykos pasidalinome įspūdžiais bei aptarėme rašytojo gyvenimo faktus, kurie mums paliko didžiausią įspūdį.

Projekto „Su knyga per literatūrinį Vilnių” dalyviai

Edukacinė išvyka-pamoka „V. Krėvės išdaigos“