Programa „Obuolio draugai“ skirta 7-9 metų vaikams. Lietuvoje ji įgyvendinama bendrojo ugdymo mokyklų pradinėse klasėse, globos namuose, vaikų dienos centruose ir pailgintos dienos grupėse.

Visi mes norime, kad mūsų vaikai augtų laimingi ir sveiki, kad džiaugtųsi gyvenimu patys ir džiugintų artimuosius. Stengiamės kurti jiems saugią emocinę ir fizinę aplinką.

Vaikų, kai ir suaugusiųjų, pasaulis nėra toks paprastas – tenka mokytis susidraugauti ir išsaugoti draugystę, spręsti nesutarimus ir konfliktus, pasipriešinti patyčioms, įveikti vienišumą, atsispirti rizikingo elgesio pasiūlymams, išsaugoti orumą skurdo bei atskirties sąlygomis… Įvairiausi gyvenimo iššūkiai, pasikeitimai ir netektys kelia skirtingus jausmus. Kartais gerus ir džiuginančius, o kartais slegiančius ir neraminančius.

Programa „Obuolio draugai“ yra skirta ugdyti vaikų socialinius ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus. Dalyvaudami programoje pirmokai mokysis susivokti savo jausmuose ir apie juos kalbėti; įdėmiai išklausyti kitą, suprasti jo jausmus bei ketinimus; susidraugauti ir išsaugoti draugystę, įveikti nesėkmes, vienišumą, atstūmimą, patyčias ar priekabiavimą; spręsti konfliktus; kreiptis pagalbos ir padėti aplinkiniams; lengviau išgyventi pasikeitimus, netektis ir kasdienius sunkumus.

Ši programa yra išskirtinė dėl kelių aspektų:

• Programa tikslingai skirta vaiko emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų ugdymuisi; dalyvaujant joje išmokstama bendrų sunkumų įveikimo strategijų, kurias vaikas gali pritaikyti ne tik įprastose, bet ir jam naujose probleminėse situacijose;
  • Programa skirta mažiems vaikams, kai paprastai prevencinės programos kuriamos jau paaugliams;
  • Programoje taikoma efektyvių metodų sistema, todėl vaikai išmoksta patys sėkmingai įveikti sunkumus ir stresus, ieškoti socialiai priimtinų išeičių ir paramos, mokosi padėti kitiems, prisiimti atsakomybę už savo elgesį;
  • Programa yra universali – ji įgyvendinama skirtingoje kultūrinėje ir religinėje aplinkoje įvairiose pasaulio šalyse jų nacionalinėmis kalbomis.