Kiekvienas vaikas savo tėvus myli labiausiai, o tėvai yra patys artimiausi žmonės savo vaikams – per šį ryšį susiformuoja vaiko pasitikėjimas pasauliu, saugumo pojūtis.

Tačiau būna situacijų, kai visi pervargstame, patiriame stresą, susinerviname. Savo rūpesčiais galite pasidalyti paskambinę į „Tėvų liniją“ – čia Jus pakonsultuos profesionalūs psichologai.

2020 metai paskelbti Vaikų emocinės gerovės metais. Jei mes, suaugusieji, kartu susitelksime, vaikai išties turės gražią vaikystę.  Fizinės bausmės ir smurtas prieš vaikus yra neleistini. Pliaukštelėjimas, ausies užsukimas ir kitos fizinės bausmės skaudina ir fiziškai, ir emociškai. Kodėl jų turime atsisakyti? Atsakymus į šiuos klausimus rasite leidinyje „Fizinių bausmių vaikams uždraudimas“.

Kas laikoma smurtu prieš vaikus?

KAI TAI DAROMA TYČIA: veikiant ar neveikiant, tiesiogiai ar netiesiogiai, tyčia daromas poveikis vaikui.
ĮVAIRIAIS BŪDAIS: šis poveikis gali būti fizinis, psichologinis ar seksualinis.
SUKELIA PASEKMIŲ: poveikis reiškia smurtą, jeigu dėl to vaikas miršta, sutrikdoma jo / jos sveikata, normali raida, sukeliamas skausmas ar pavojus gyvybei, sveikatai, normaliai raidai, pažeminama vaiko garbė, orumas.
NEPRIEŽIŪRA: smurtu prieš vaiką taip pat laikoma vaiko nepriežiūra.
TAČIAU: smurtu nelaikomi veiksmai, kai prieš vaiką ar paauglį panaudojama fizinė jėga ir sukeliamas fizinis ar psichinis skausmas, bet šiais veiksmais siekiama išvengti didesnio pavojaus jo fiziniam ar psichiniam saugumui, sveikatai ar gyvybei ir vaiko negalima apsaugoti kitomis priemonėmis.

Daugiau informacijos apie pagalbą vaikams bei tėvams galite rasti čia >>>.