Vilniaus miesto savivaldybė, reaguodama į koronaviruso pandemiją pasaulyje, imasi griežtų priemonių viruso plitimo stabdymui. Savivaldybės Administracijos direktoriaus įsakymu šiandien nuspręsta nuo rytdienos (2020-03-13, penktadienio) iki šv. Velykų atostogų pabaigos (2020-04-17) UŽDARYTI visas ugdymo įstaigas – darželius, mokyklas, universitetus. Atšaukti visus renginius, stabdyti kino teatrų, sporto klubų ir kitų poilsio ar pramogų vietų veiklą. Ugdymo įstaigos įpareigotos UŽTIKRINTI ugdymosi proceso nenutrūkstamumą virtualiai – el. paštu ir/ar per el. dienyną. Apie tai Vilniaus Antakalnio progimnazijos vadovai Jus informuos kitu pranešimu interneto svetainėje ir el. dienynu per parą nuo šio pranešimo.

Vilniaus Antakalnio progimnazijoje atšaukiami visi renginiai, susitikimai, konsultacijos, salių, kabinetų nuoma, neveiks valgykla. Bus ribojamas patekimas (įėjimas tik nuo stadiono pusės). Nuo rytdienos bus dezinfekuojamos ir valomos patalpos.

Renginiai, viešosios erdvės, susisiekimas:

• Nuo rytojaus Vilniuje turi būti sustabdyti visi renginiai uždarose vietose, kuriuos dalyvauja daugiau nei 100 žmonių.
  • Nuo rytojaus Vilniuje atvirose vietose negali vykti renginiai, į kuriuos kviečiami žmonės.
  • Nuo rytojaus Vilniuje stabdyti visų viešų kultūros, poilsio ir pramogų vietų veiklą: muziejai, kino teatrai, sporto klubai ir kitos panašios veiklos erdvės.
  • Prekybos vietų veikla nestabdoma, tačiau jų savininkams savivaldybė rekomenduoja imtis visų būtinų priemonių dėl efektyvaus patalpų dezinfekavimo, vėdinimo ir užtikrinti, kad būtų išvengta žmonių būriavimosi. Gyventojams rekomenduojama tokiose vietose lankytis tik dėl būtinų pirkinių, taip pat dažniau rinktis apsipirkimą internetu.
  • Vilniaus viešasis transportas nebus stabdomas, tačiau bus dažniau dezinfekuojamas, vėdinamas, taip pat keleiviai bus raginami laikytis atstumo vienas nuo kito. Jau tariamasi su dviračių bei paspirtukų dalijimosi bendrovėmis, kad jos kuo anksčiau pradėtų savo sezoną.

Įstaigų darbas:

• Visoms Vilniuje veikiančioms įstaigoms ir įmonėms savivaldybė rekomenduoja atšaukti visas komandiruotes, kiek įmanoma darbą perkelti iš biurų į namus, atsisakyti nereikalingų susitikimų arba perkelti juos į virtualią erdvę.
  • Savivaldybė nuo pirmadienio vilniečius aptarnaus tik nuotoliniu būdu – el. būdu ir telefonu.

Vilniaus miesto savivaldybė dar kartą prašo visuomenės sąmoningumo, sumažinti socialinių kontaktų skaičių šiuo kritiškai svarbiu periodu, vykdyti griežtas saviizoliacijos sąlygas grįžus iš karštųjų taškų užsienyje, ir ypač saugoti viruso pažeidžiamiausias visuomenės grupes – vyresnius asmenis bei sergančiuosius lėtinėmis ligomis. Su telekomunikacijų bendrovėmis kalbamasi apie tiesioginį informavimą tų, kurie grįžta iš užsienio.

Prašome tėvų ir/ar globėjų supratingumo ir bendradarbiavimo kalbantis su savo vaikais apie pandemijos grėsmę (http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas), nurodytų saugos rekomendacijų svarbą. Vaikai turėtų vengti susibūrimų, o likę namuose privalės mokytis savarankiškai. Apie tai dar pateiksime informaciją.

Šie savivaldybės sprendimai gali būti papildyti paaiškėjus naujoms Vyriausybės rekomendacijoms.

Vilniaus Antakalnio progimnazijos vadovai remiasi tik Savivaldybės ir Vyriausybės institucijų nurodymais ir/ar pranešimais.  Progimnazijos pranešimai bus pateikti šioje svetainėje, progimnazijos el. pašto adresais ir el. dienynu. Sekite informaciją.

Būkite sveiki, saugokite savo ir kitų sveikatą.

Labai Jūsų pasiilgsime!

Direktorius Tomas Jankūnas