Nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ lauretai

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras(LGGRTC) kartu su  Švietimo ir mokslo ministerija jau 19 kartą  organizuoja nacionalinį mokinių konkursą „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“.

Konkursu siekiama  skatinti jaunimą domėtis Lietuvos istorija, ugdyti pilietiškumą, puoselėti tautinius jausmus ir istorinę atmintį. Skatinti kūrybiškai pažvelgti į istorinius įvykius, formuoti ir perteikti savitą jų vertinimą. Taip pat siekiama, kad tirdami Lietuvos istoriją darbų autoriai ją „atrastų“ per konkrečių asmenų (tam tikrų istorinių įvykių liudininkų) likimus ir istorijas.

Šiais mokslo metai šiame nacionaliniame konkurse dalyvavo  ir trys Antakalnio progimnazijos mokiniai: 8A klasės mokinys Deimonas Laurinavičius su istorine apybraiža “ Okupacijos paliesti.“, kuri  laimėjo III vietą , 8D klasės mokinės Aistė Markauskaitė su istorine apybraiža „Tremtinės atsiminimai.“ ir Audinga Songailaitė  su istorine apybraiža „Sibiras vaiko akimis.“ kurios  laimėjo paskatinamąją vietą.

Dėkojame mokiniams už gražius tyriamuosius darbus ir linkime toliau aktyviai domėtis Lietuvos istorija.

Istorijos mokytoja Virginija Oliškevičienė