Prašymai per e. sistemą teikiami tais kalendoriniais metais, kuriais vaikas pradeda lankyti mokyklą arba pereina mokytis į kitą mokyklą. Prašymus elektroniniu būdu turėtų pateikti  keičiantys mokyklas, pereinantys iš progimnazijų į gimnazijas, atvykusieji gyventi į sostinę iš kitų miestų.

Prašymus pateikti reikia nuo kovo 1 iki gegužės 31 d.

Jeigu yra pretenduojama į mokyklas, vykdančias priėmimą konkurso būdu ar įgyvendinančias specializuoto ugdymo (inžinerinės) krypties programas ar savitos pedagoginės sistemos elementus – prašymus pateikti reikia iki kovo 31 d

Šiuo metu priėmimo tvarka, e. sistema ir mokyklų aptarnavimo teritorijų žemėlapis – atnaujinami, todėl prašymus e. sistemoje reikia pateikti tik nuo 2019 m. kovo 1 d. Prašymo pateikimo laikas neturi įtakos priėmimui, bet svarbu kovo 1 d. nepamiršti prisijungti prie e. sistemos (https://svietimas.vilnius.lt/) ir susipažinti su pasikeitusia priėmimo tvarka bei mokyklų aptarnavimo teritorijų žemėlapiu.

Vilniaus miesto mokyklos užtikrina patekimą į teritorinę mokyklą, kurią privalėsite nurodyti savo prašyme. Kitas dvi mokyklas prioriteto tvarka  galėsite  rinktis iš viso Vilniaus miesto, kurios turėdamos laisvų vietų galės pakviesti Jūsų vaikus mokytis. Priėmimas prasidės birželio mėnesį, gavę per e. sistemą pakvietimus, turėsite  galimybę patys apsispręsti, kurią mokyklą renkatės.