5d klasės mokiniai buvo pakviesti į Kalėdinę kaukių puotą „Žalios Šreko Kalėdos“. Apsidžiaugė. Ir pasipuošę kaukėmis visi į šventę susirinko. Nemažai ir tėvelių prisijungė, juk tokia nuostabi proga pabūti ir pasilinksminti visiems kartu.

Smagiai prasidėjo vakarėlis. Vaišės, muzika… Visi spėliojo kas po kaukėmis slepiasi, o už kaukių išradingumą Fiona ir Šrekas prizus dalino.

Tačiau į šventės sūkurį įsiveržė Grinčas. Pasirodo jis kažkur nugirdo, kad mokykloje gali rasti stebuklingą Kalėdų dvasią ir jos labai įsigeidė. Pamiršo Grinčas visus stebūklingus žodelius ir mandagumą, pradėjo iš vaikų Kalėdų dvasios reikalauti. Išsigando vaikai nemandagaus Grinčo reikalavimo, susigūžė. Bet Grinčas buvo atkaklus. Kad vaikai greičiau jo norus pradėtų pildyti pagrasino Kalėdas sugadinti ir paėmė įkaitais Šreką, persirengusį Kalėdų seneliu ir Rudolfu apsimetantį Asilą.

Kad išlaisvintų Šreką ir Asilą vaikai puolė ieškoti Kalėdinės dvasios.  Iš Grinčo gavo daug užduočių surašytų ant ilgiausių popieriaus rulonų. O, kad greičiau viską išspręstų, pasiskirstė komandomis. Deja užduotys buvo tik raktai į dėžes kur sudėtos kitos užduotys – sukurti tam tikro žanro filmus panaudojant gautus rekvizitus.

Labai įdomius filmus komandos sukūrė. Kam pasaka kliuvo, kam kriminalinė ar romantinė drama bei veiksmo filmas. Labai patiko Grinčui filmai . Net ir raudoną kilimą patiesė, bei „Oskarus“ įteikė. Tačiau Šreką ir Asilą iš nelaisvės nepalaeido. …kol…

Fiona  paklausė vaikų kas prieš Kalėdas norėtų apkabinti  klasės draugą su kuriuo šiemet mažiau draugavo, o gal net ir pykčių ar nesutarimų pasitaikė. Ir tada įvyko stebūklas.  Ištirpo Grinčo širdis kai pamatė vaikus draugiškai apsikabinančius, viens kito atsiprašančius, malonius žodžius sakančius.

Kalėdinė Dvasia – tai meilės ir draugystės sukuriamas stebuklas – kai širdį išvaduojame nuo pykčio, skriaudos, neapykantos, ji lieka lengva ir laiminga, tada ir žmogaus akys mato daugiau – mato stebuklus, pro kuriuos praeitumėm nuleidę galvas, pasinėrę į savo mintis… Ir ta Kalėdinė Dvasia saugo mus visus metus, nes žmogų su atvira ir gera širdimi lydi sėkmė. Labai svarbu tik saugoti tą gautą gerumo dovaną, branginti draugystę, ginti ją…

Te lydi mus šis gražus jausmas ne tik iki kitų Kalėdų.

Žalios Šreko Kalėdos / Google Photos

Prisegti failai: