Viena 7 klasės lietuvių literatūros tema buvo susijusi su partizanais. Taip, teorija irgi svarbi, tačiau bent trumpam pabūti partizanu, slėptis nuo „stribų“ (enkavėdistų) padeda daug lengviau suprasti, koks iš tikrųjų buvo partizanų gyvenimas. Taigi 7e klasės mokiniai birželio 1-ą dieną susirinko patirti tikrą partizanų gyvenimą!

Visi susirinkome apsirengę kaip tikri partizanai: kepurės, ginklai ir kitokios partizanų aprangos detalės. Pirmiausia pasiskirstę komandomis išklausėme kelių partizanų gyvenimo ištraukų. Šių ištraukų detalių mums prireikė vėlesnėse veiklose. O paskui prasidėjo pagrindinė vakaro dalis – o didysis partizanų žaidimas. Pirmiausiai visi įdėmiai išklausėme taisykles ir nekantraudami laukėme starto. Aštuntą valandą nuskambėjo startas! Visas veiksmas vyko taip: gavę užuominas skubėjome į nurodytą vietą, kurioje radome užduotį. Dažniausiai pasitaikydavo mąstymo užduotis. Pirmoji ir buvo tokia. Knygoje apie partizanus reikėjo rasti eilėraštį rusų kalba ir jį išversti. O išvertus lėkti į registracijos štabą ir pažymėti užduotį. Už pirmą užduotį tašką gavome, tačiau lekiant iki kitos užduoties mus vijosi „stribai“. Lėkėme kiek tik kojos neša ir pabėgome! Išsprendę vienuolika užduočių, sužinojome, kuri komanda lyderiauja. Buvo rašomas netgi rašinys, kurį, kaip lietuvių kalbos mokytoja sakė, parašėme netgi geriau nei per pamokas! Po didžiojo žaidimo laukė partizaniška vakarienė. Nors tai ir buvo sudžiūvusi duona ir puodelis vandens, šypsenos iš veidų nedingo.

Visų nakties nuotykių atpasakoti neįmanoma, nes tuomet reiktų parašyti visą knygą. Tačiau dalyvaujant partizaniškoje naktyje visi klasės mokiniai pajuto, kaip gera dirbti komandose. O svarbiausia – suprato sunkų partizanų gyvenimą ir kokie turime būti jiems dėkingi už tai, kad gyvename laisvoje šalyje ir galime kalbėti lietuviškai.

Nakties mokykloje iniciatorė ir organizatorė, 7e klasės mokinė Aistė Pugačiauskaitė

Apie naktį mokykloje partizanų tema įspūdžiais dalijasi kartu dalyvavusios pavaduotoja ir 7e auklėtoja.

Pavaduotoja Neringa Čiukšienė: „Nepaprastai gili nuoširdumu patirtis! Turiu giminėje tremtinių, todėl tų žmonių patirčių skausmas teka ir mano gyslomis. Mokinių atvirumas, organizuotumas, dvasingumas ir tikroji mokytojos Akvilės prigimtinė pedagogika tiesiog užburia. Grįžau namo pakylėta siela. Žinau ir jaučiu, kokia gili prasmė yra kai susijungia širdies pedagogika, gera tema ir autentiška jaunystė. Sveikinu 7e klasę, esate tikrame kelyje.“

7e klasės auklėtoja Akvilė Kazlauskienė: „Mano širdis dainuoja! Nuostabūs jaunuoliai = nepakartojama naktis. Didžiuojuosi iki mėnulio ir atgal! Ir aš čia niekuo dėta – jaunimas pats viską susiorganizavo: nuo susitarimo su administracija iki programos išpildymo, scenarijaus rašymo. Visiškai pasitikėjau savo auklėtiniais ir tai pranoko lūkesčius!”

7e klasės naktis mokykloje / Google Photos