Gegužės 16 dieną 7a, 7e ir dalis 7b klasės mokinių kartu su auklėtojomis ir psichologu Vaidotu Sauka Lietuvos šimtmečio proga leidosi į edukacinę kelionę po Suvalkiją. Pirmiausiai sustojome pasižvalgyti Raudondvario dvare, kuriame iš bokšto apžvelgėme miestelio apylinkes, o parke spėjome pažaisti gaudynių tarp labirintais virtusių krūmų. Važiuojant senuoju Kaunas-Jurbarkas keliu pro Panemunės pilis mokiniai šias vietoves lygino su Skandinavijos šalyse matytais serpantinais, gėrėjosi, kad Lietuvoje tokių gražių vietų esama. Pervažiavę ilgiausią mašinų tiltą, jungiantį Nemuno krantus, atvykome į Gelgaudiškio dvarą, kur mus šiltai pasitiko dvaro ponia ir guvernantė iš Sankt Peterburgo. Damos supažindino su Gelgaudiškio dvaro istorija, dvarininkų gyvenimu. Mokiniai sužinojo, kaip gyveno ir dirbo baudžiauninkai, kaip vaikus augino, o kartais ir linksmindavosi. Dvaro ponios ne tik pasakojo, aprodė dvarą, bet ir pamokė senovinių dvaro šokių. Teisingai atsakę į šeimininkių klausimus mokiniai gavo saldžių prizų. Pabandykite įspėti ir jūs, ką anuomet reikšdavo posakis „Tavo misles katės ištapnojo“?

Pasimokę gerų manierų, vykome į Ožkabalių kaimą aplankyti J.Basanavičiaus gimtinės. Čia stebėjomės milžiniškais medžiais, viengulėmis lovomis, kuriose anuomet miegodavo šeimos kartu su vaikais, išgirdome, kurie dalykai mokykloje sunkiausiai sekėsi J. Basanavičiui.  Edukacinės programos „Keptuvėj čirška, burnoj tirpsta…“ metu mokiniai buvo supažindinti su XIX – XX a. sandūros valstiečių maisto gaminimo ypatumais, prietarais, tradicijomis ir folkloru. Mokiniams teko parodyti savo gudrumą ir atpažinti įvairius grūdus bei buities rakandus. Vėliau mokiniai užmaišė blynų tešlą ir kepė keptuvėje ant krosnies. Edukacijoje sužinojome, kad rupūs miltai, permalti tik vieną kartą, yra žymiai vertingesni negu tie, kurie girnų plakami aštuonis kartus, mat juose išlieka visos vertingos grūdo medžiagos. O blynai, kepami iš pirmo malimo miltų vadinami „razavi“ (nuo slaviško skaitvardžio „vienas“). Prisiragavę „razavų“ blynų su įvairiais dažiniais, keliavome pasivaikščioti į greta esančią 9-ių tūkstančių ąžuoliukų giraitę. Kelionė buvo ilga ir kupina staigmenų. Mokiniai dalinasi išvykos įspūdžiais:

„Labiausiai patiko, kai Gelgaudiškio dvare pasakojo apie Lietuvos dvarų gyvenimą, o J. Basanavičiaus gimtinėje sužinojau apie visiškai priešingą to laikotarpio kaimo žmonių buitį“ – Ūla, 7e.

„Buvo įdomu klausytis pasakojimų apie įvairius senovės lietuvių papročius“ – Aistė, 7e.

„Labai patiko apsilankyti J. Basanavičiaus gimtinėje ir ragauti „razavų“ blynų“ – Kamilė, 7a.

„Patiko pati kelionė autobusu. Buvo daug juoko, įvairių žaidimų“ – Emilija, 7a.

„Kelionėje buvo linksma bendrauti su bendraklasiais ir kitų klasių mokiniais. Edukacinėse veiklose sužinojau nemažai naujų dalykų ir smagiai praleidau laiką“ – Karolina, 7a

„Įdomiausia buvo klausytis pasakojimų apie J. Basanavičių. Tai buvo linksmiausia kelione su klase!” – Kamilija, 7a.

Išvyka po Suvalkiją / Google Photos