2018 m. kovo 9 d. minint 1990 m. kovo 11 d.  – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą – Vilniaus Antakalnio progimnazijai dr. Auksė Narvilienė įteikė Taikos vėliavą.

2006 metais Seimas priėmė įstatymą, kuriuo balandžio 15-oji paskelbta Kultūros diena. Ši diena pasirinkta todėl, kad 1935-ųjų balandžio 15-ąją Vašingtone 21 Amerikos žemyno šalis ratifikavo Rericho Paktą – sutartį dėl meno, mokslo įstaigų ir istorinių paminklų apsaugos karo ir taikos metu. Jos simboliu pasirinkta Taikos vėliava – meno, mokslo ir religijos simbolis.

Taikos vėliava – tai simbolinis įsipareigojimas saugoti meno, mokslo ir kultūros vertybes, o kartu ir ginti taiką. Jos simboliu buvo pasirinktas rubino spalvos žiedas, juosiantis tris rubino spalvos skritulius baltame fone.  „Vėliavos simbolika reiškia taiką per kultūrą. Ji jungia aukščiausias vertybes – religiją, meną ir mokslą kultūros žiede. Taip pat tai gali būti šeimos simbolis – tėvas, motina ir vaikai, arba Švenčiausioji Trejybė – teigė dr. Auksė Narvilienė“.

2015 metų rugsėjo 10 dieną Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų prezidentė įteikė Taikos vėliavą Lietuvos Seimui ir paskelbė Lietuvą Taikos Respublika. Šiuo apdovanojimu Lietuva, pirmoji pasaulyje valstybė, buvo pagerbta įvertinus nuoseklų taikos per kultūrą siekimą, Pasaulinės kultūros dienos įteisinimą įstatymu, kasmetį Taikos vėliavos iškėlimą, Taikos miestų, miestelių, mokyklų skelbimą, kitas taikdariškas iniciatyvas. Šioje ceremonijoje dalyvavo Vilniaus Antakalnio progimnazijos mokiniai bei mokyklos direktorius Tomas Jankūnas.

Taikos vėliava – simbolis  mūsų bendruomenei siekti bendrystės per kultūros vertybes!