Mes, 5 a ir 5 c klasių mokiniai, su auklėtojomis Jūrate ir Danute spalio 4 dieną keliavome į Mokyklų tobulinimo centrą.  Čia vyko pamoka netradicinėje erdvėje, dalyvavome projekto „Vaikų žemė“ literatūriniuose skaitymuose.

Į Mokytojų namuose esantį Mokyklų tobulinimo centrą važiavome raudonu troleibusu, kai kuriems  mokiniams tai buvo pirma išvyka visuomeniniu transportu. Kai atvykome, aktoriai mums skaitė Bitės Vilimaitės apsakymą apie Petrę ir Beatričę, dvi neišskiriamas drauges. Viena draugė melavo, o kita ja tikėjo. Paaiškėjus melui draugė nepriekaištavo…

„Paslapčių instituto“ direktorė, kaip buvo pasivadinusi mergina, skaitanti apsakymą, rodė jos draugės rašytojos Bitės Vilimaitės padovanotus senus daiktus: lėktuvo bilietus, žaislinį lėktuvo modelį, nuotraukas, paveiksliukus. Tarp jų buvo laiškas, kuriame ir buvo parašytas apsakymas apie drauges Petrę ir Beatričę. Taip trumpai ir neįprastai pristatyta rašytojos biografija.

Po atidaus klausymo žaidėme linksmą žaidimą – užmerktomis akimis turėjome susipinti rankomis su draugais, po to, žinoma, atsipainioti.

Be to, kalbėjomės įvairiomis temomis, o daugiausia apie draugystę. Kiekvienas gavome popieriaus lapą. Reikėjo parašyti, kokia savo savybe didžiuojamės, kokią siektume pakeisti bei vieną netiesą apie save. Vėliau pasirinktam draugui turėjome išvardinti visus tris teiginius, o jis siekė atspėti, kuris teiginys  yra melas. Buvo smagu! Aptarinėjome, kokios savybės padeda bendrauti, kokios emocijos draugystę skiria.

Mes visi rašėme atvirlaiškius savo draugams ir įteikėme arba išsiuntėme čia pat paštu.

Atėjo laikas važiuoti mokyklon. Smagiai besišnekučiuodami grįžome viešuoju transportu. Mokykloje mūsų laukė dar keturios pamokos…

5 c klasės mokinė Meda