• Jaučiatės įsitempęs?
  • Kankina nerimas?
  • Dažnai būnate blogos nuotaikos?
  • Esate prislėgtas?
  • Nežinote kaip sau padėti?

Išbandykite programėlę „Pagalba Sau“!

2017 m. gegužės 15 d. startavo pirmoji Lietuvoje emocinės savipagalbos programėlė „Pagalba Sau“, kurią inicijavo JPP „Kurk Lietuvai“ projektų vadovai Kristina Medžiaušytė ir Donatas Paulauskas, o socialiai atsakingas verslas UAB „TeleSoftas“ pavertė šią idėją realybe.

„Mes kaip IT paslaugas tiekianti įmonė labai džiaugiamės matydami naujasias technologijas panaudojant visuomenės sveikatos stiprinimo srityje. Mūsų darbuotojams, prisidėjusiems prie projekto, programėlės kūrimas ir vystymas tai pat tapo įdomia užduotimi, kadangi Pagalba Sau projektas neiškeliauja į užsienio rinkas, o lieka ir padeda visuomenei čia – Lietuvoje. Labai tikimės, kad mūsų, kartu su Lietuvos psichologais ir iniciatyvine grupe kurtas produktas padės ne vienam žmogui, o tai pat paskatins kitas iniciatyvas naudotis IT pasaulio galimybėmis“, – sakė UAB „TeleSoftas“ direktorius A. Stonys.

„Pagalba Sau“ – inovatyvi universalios psichikos sveikatos problemų prevencijos priemonė, kuri buvo sukurta remiantis tarptautinių organizacijų rekomendacijomis bei mokslinių tyrimų išvadomis. Ši mobilioji aplikacija ne tik padeda stebėti savo būseną, bet ir suteikia informaciją, kur kreiptis ar nukreipti kitą, prireikus pagalbos. Programėlės tikslas: emocinio raštingumo, savipagalbos įgūdžių ir asmenybės atsparumo ugdymas, o auditorija – visa Lietuvos visuomenė, besinaudojanti išmaniaisiais telefonais.

Programėlės koncepciją sudaro 5 dalys: emocijų stebėjimo mechanizmas, savipagalbos pratimai, pagalbos linijos, interaktyvus pagalbos žemėlapis bei profesionalų parengta edukacinė medžiaga.

Programėlę įgyvendino UAB „TeleSoftas“, ją palaiko LR sveikatos apsaugos ministerijaLR Prezidentės kampanija „Už saugią Lietuvą“, Valstybinis psichikos sveikatos centras bei „Jaunimo linija“.
Profesionalai, prisidėję prie turinio kūrimo: prof. dr. Arūnas Germanavičius, gydytojas psichoterapeutas Dainius Jakučionis, psichologė Lina Vaisetaitė, dr. Jurgita Rimkevičienė, gyd. psichiatrė – psichoterapeutė Brigita Bax, dr. Agnė Jurgaitytė-Avižinienė, dr. Aušra Širvinskienė, psichologas Antanas Mockus ir kiti.

Taip pat labai dėkojame „Baltic Mobile Recordings“ Viliui ir Aleksandrai Kerams už techninę pagalbą ir garso įrašų sukūrimą bei Dariui Matui ir Viktorijai Bružaitei už profesionalų programėlės tekstų įgarsinimą.

Kviečiame pažiūrėti trumpą video iš programėlės pristatymo renginio Valstybės pažinimo centre: https://www.youtube.com/watch?v=XrnWgskP8u

P.S. Labai laukiame pastebėjimų, kaip dar būtų galima patobulinti šį įrankį el. paštu: pagalba.sau@sam.lt

http://kurklt.lt/2017/05/25/mobilioji-programele-pagalba-sau-kas-kaip-ir-kodel/

Prisegti failai: