Vasaros saugaus eismo abėcėlė

Vasarai visiems eismo dalyviams būtina pasikartoti saugaus eismo abėcėlę, padedančią saugiau judėti vasariškais keliais ir gatvėmis.

Vaikų saugumas kelyje dažnai priklauso nuo suaugusiųjų veiksmų, todėl:

A: apsaugokite nepilnamečius keleivius, visuomet prisegdami juos saugos diržais;

B: užtikrinkite, kad žemesni kaip 135 cm ūgio vaikai būtų vežami tik specialiose sėdynėse;

C: pasirūpinkite, kad prie vaiko drabužių matomose vietose visada būtų pritvirtinti atšvaitai;

D: pasirūpinkite, kad vaikai būtų užsidėję ir užsisegę dviratininko šalmą;

E: užtikrinkite, kad prie dviračio būtų pritvirtinti atšvaitai ir šviestų žibintai;

F: apsidairykite, kad iš už stovinčių automobilių į kelią neįbėgs vaikai;

G: gyvenvietėse ir kitose vietose, kur kelyje netikėtai gali pasirodyti dviračiais, paspirtukais ar riedlentėmis važiuojantys vaikai, pasirinkite saugų važiavimo greitį.

Eismo įvykių statistika patvirtina minėtų patarimų svarbą.

Lietuvos automobilių kelių direkcija ir kelių policijos tarnyba ragina suaugusius eismo dalyvius visuomet prisiminti, kad didžiausią įtaką nepilnamečių eismo dalyvių elgesiui daro suaugusiųjų elgesys gatvėje (automobilyje, važiuojant dviračiu), tad visada rodykite gerą pavyzdį, saugokite vaikų gyvybę ir sveikatą kelyje!