Projekte dalyvaujančios Vilniaus miesto mokyklos-partnerės ir kitos Lietuvos mokyklos mėnesį vykdo įdomią fizinį aktyvumą skatinančią veiklą. Projektas siekia surinkti empirinių duomenų apie mokinių fizinį aktyvumą, sveikos gyvensenos įpročius, nustatyti pagrindinius jų motyvacijos būdus. Taip pat per patrauklią, sužaidybintą veiklą mokiniams įdiegti aktyvios veiklos įpročius.

AKTYVACIJOS MOKYKLOSE

1. Apklausa. Išankstinė anketinė mokinių apklausa apie fizinį aktyvumą, pomėgius, motyvaciją. Apklausiami 5-10 klasių mokiniai >>>.

2. Aktyvumo valiuta >>>. Savaitę (gegužės 22-28 d.) mokiniai žymi savo aktyvumą: skaičiuoja sudegintas kalorijas, sportinę veiklą. Jų aktyvumas iškeičiamas į tam tikra vertę, pvz., nuolaidas mokyklos valgykloje, pažymį, rėmėjų dovanas. Aktyvumas fiksuojamas Endomondo programa  (atsisiųsti >>>).

3. Aktyvumo ambasadorius. Žymių žmonių apsilankymas mokykloje, diskusijos, pokalbiai su jais.

4. Kitokia kūno kultūros pamoka. Išeinamoji arba svečių kūno kultūros pamoka.

Pavyzdžiui:

• LARP aktyvacija;

• kūno sudėties analizė;

• išeinamosios kūno kultūros pamokos sporto centruose.

5. Video reportažai. Aktualūs video pokalbiai su mokiniais apie fizinį aktyvumą, sveiką gyvenimo būdą, mitybą, įtraukiančios užduotys ir t.t.

6. Infrastruktūros dizaino auditas. Mokyklose proceso dizaineriai apžiūri aplinką. Siūlomi paprasti ir lengvi sprendimai aktyvumui gerinti.

7. Mokytojų ir administracijos apklausa/ aptarimas. Projekto vertinimas, pasiūlymai.

Projekto mokyklos-partnerės:

• Vilniaus Antakalnio progimnazija.

• Vilniaus Taikos progimnazija

• Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija