IMG_6734.JPG

Vilniaus Antakalnio  progimnazijos mokytojai susirinko į prasmingą pokalbį ,, Kas įkvepia būti mokytoju? “. Kalbėjome apie savo įkvėpimą, apie tai, kur kiekvienas semiamės jėgų dirbti pakankamai sudėtingą ir labai atsakingą darbą.  Kaip mes mokame šypsotis, priimti iššūkius, įkvėpti savo mokinius giliam ir prasmingam ugdymuisi?

IMG_6727.JPG

Mūsų mokyklos mokytojai labai saviti ir turintys bendrą tikslą – svajonę apie tobulą mokyklą. Džiugu, kad svajodami apie geresnę mokyklą, surandame daug sąlyčio taškų. Visi norime, kad mokykloje vyktų šiuolaikinis mokymosi procesas, be laiko ar finansinių apribojimų, gražiose ir patogiose vaikams aplinkose, saugioje ir šviesioje mokykloje.
IMG_6725.JPGMokytojai daug mokosi ir auga kartu su kolegomis ir mokinių tėvais, semiasi vienas iš kito įkvėpimo, meistrystės, patirties.  Juk visada smagu, kai galima teorines žinias pritaikyti praktikoje. Kalbėjome apie tai, kad gera jausti palaikymą iš kolegų, vadovų ir visos bendruomenės.

Siekdami užsibrėžtų tikslų, visuomet stengiamės  jų siekti vyraujant  teigiamoms emocijoms, pasinaudojus stipria mokymosi ir mokymo motyvacija.Žinoma, reikia neužmiršti, kad esame mokytojai ne tik mokykloje, bet ir kitose erdvėse, kur Gera žinoti, kad visiems mums rūpi žingeidžios vaikų akys, atviros vaikų širdys, noras dalintis žiniomis ir patirtimi. Patirta  nuostaba ir nuolatinis naujumas, kartu kuriamų  minčių gilumas, mokymosi gelmė veda mokytojus iš rutinos į pažangią pamoką. Mokiniai patiria mokymosi sėkmę, pasiekia savo išsikeltų tikslų, įsivertina asmeninę pažangą. Tada gali jaustis reikalingu, o tai – nuostabus, įkvepiantis jausmas.mus taip pat atpažįsta, kalbina, todėl turi šviesti ir būti pavyzdžiu visur ir visuomet.

IMG_6726.JPGGera, kai mūsų mokytojai, tarp sunkių ir didelių darbų, atranda laiko vienas kitam, dalinasi patirtimi ir, svarbiausia, rūpinasi, kad  moksleiviams ir visai bendruomenei būtų kuo jaukiau ir maloniau mūsų mokykloje ir už jos ribų.

Pokalbyje mokytojai pasidalino savo pedagoginės karjeros perliukais, įspūdingomis pasirinkimo istorijomis, išsakė svajones ir savo meilę mokiniams.

Esame kartu, esame stiprūs pašaukime, esame tam, kad Antakalnio vaikai laimingoje vaikystėje patirtų smagų mokymąsi.

Dėkojame mokinių tėveliams, kad pasitiki ir palaiko mus.

Neformaliojo skyriaus vedėjas  Povilas Liubinas

Direktoriaus pavaduotoja Neringa Čiukšienė