Scenarijaus autorius ir režisierius Edvinas Šimulynas.

2 veiksmų drama su pertrauka.

Kiekvienas mūsų kasdien kažko laukia. Vieni laukia atostogų, kiti parskrendančių gandrų, dar kiti jaukaus vakaro penktadienį su mylimu žmogumi… Nepraeikite pro šalį. Prisėskite ant mūsų suoliuko, išgersime šiltos arbatos ir lauksime kartu… Naujasis Liepsnojančio Židinio Teatro spektaklis – psichologinė drama nagrinėja žmonių tarpusavio santykių etapus. Kupina romantikos istorija ieško atsakymų į klausimus, kurie kyla jaučiantis pakylėtu bei nusivylusiu. Keturi dramos charakteriai kreipiasi į kiekvieno, stebinčio spektaklį, jausmus, skatindami mąstyti, vertinti bei pakilti, kuomet norisi kristi. Buvimas kartu ir vienatvė, džiaugsmas ir ašaros, laimė ir netektis, pripažinimas ir pasmerkimas – tai vienas kitą keičiantys gyvenimo elementai. Ar įmanoma išlaikyti tarp jų pusiausvyrą ir nepasiduoti vidinėms silpnybėms bei baimėms? Atsakymai spektaklyje „Suoliukas ir rožių kvapo arbata“.

Spektaklio veiksmas prasideda parke ant suoliuko, kur susitinka trys personažai – Julius, jaunuolis filosofas, Benita, jauna, arogantiška moteris, ir Silvestras, vidutinio amžiaus vyras, pragmatikas. Susitikę nepažįstamieji pradeda analizuoti dviejų žmonių santykių istoriją nuo pirmojo pasimatymo. Antroje scenoje veiksmas persikelia į vieno miesto stotį, kurioje jau kurį laiką savo mylimojo laukia vyresnio amžiaus jautri moteris – Rozalija. Veiksmui vystantis toliau keturi personažai susitinka. Akivaizdu, kad personažai skirtingi, bet juos visus vienija tai, kad jie laukia. Laikas, tai elementas, kuris lydi dramos personažus viso spektaklio metu. Palaipsniui laikas tampa penktuoju dramos personažu, kuris išlieka stiprus iki pat pabaigos, kai tuo tarpu tiek Julius, tiek Rozalija, tiek Benita išgyvena savo vidines dramas. Taip pat paaiškėja, kad istorija, kurią analizuoja keturi personažai yra dar vienas bendras visų elementas.

Spektaklio metu Liepsnojančio Židinio Teatro aktoriai siekia ne tik pasibelsti į kiekvieno žiūrovo širdį pamokančiais patarimais, pamaloninti įspūdingais specialiaisiais efektais, 2 pramoginių šokių elementais, kerinčia muzika, spalvų derme, bet ir sušildyti kiekvieną atvykusį, vaišindami karšta arbata. Rožių kvapas taip pat yra neatsiejama spektaklio dalis. Tad žiūrovai spektaklį prisimena ne tik vaizdo ir garso pagalba, bet ir skonio bei uoslės.

Trukmė 75 min.

Vaidina: Edvinas Šimulynas (Julius) Lina Brazauskienė (Benita) Aleksandr Lipnickij (Silvestras) Justina Jakaitė (Rozalija) Skaistė Besusparytė (Statula 1) Rasa Sabaliauskaitė (Statula 2) Garsas ir šviesos: Sigitas Kuklys

Edukacinė programa spektaklio pertraukos metu: Alina Martinkutė Spektaklis lietuvių kalba.

Informacija apie teatrą: http://zidinioteatras.blogspot.com/ taip pat http://www.zidinio.vilnius.lm.lt/mokiniams/liepsnojancio-zidinioteatras.php.

Prisegti failai: