Tai pilietiškumo pamokos – susitikimas „Tėvynės laisvei ir garbei“. Šeštų, septintų ir aštuntų klasių mokiniai susitiko su Lietuvos kariuomenės Žemaitijos brigados Lietuvos  kunigaikščio Kęstučio mechanizuoto pėstininkų bataliono jaunesniaisiais eiliniais Dominyku ir Rapolu. Kariai kalbėjosi su mokiniais apie žmogaus brandumą, pilietiškumą, kario kasdieninį gyvenimą. Mokiniai sužinojo, kam valstybei reikia kariuomenės, kaip galima tapti kariu, ką veikia šauktiniai, ko jie mokosi. Atvirame ir prasmingame pokalbyje  mokiniai atpažino karių pasididžiavimą savo šalimi, tvirtumą pasirinkime, sustiprėjusią fizinę būseną, jų stiprią valią, šauktinių mandagų ir garbingą elgesį, gebėjimą  kalbėtis ir susikalbėti. Smagu pastebėti, kad kariai labai  didžiuojasi savo vadais, iš jų mokosi ir juos laiko savo idealu. Supratome, kad Lietuvos kariai nėra tik abejingi vykdytojai, bet ir ugdo savo kūrybingumą, dosnumą, gebėjimą padėti, drąsiai svajoja apie Lietuvos ateitį. Mokiniai pamokose aktyviai stebėjo, kalbėjosi, vykdė užduotis, atsakė į klausimus ir su dideliu entuziazmu sutiko individualias užduotis atlikti namuose. Pamokoje užteko ir linksmo juoko, ir smagaus bendravimo, ir susimąstymo bei sprendimų priėmimo minučių. Po integruotų pamokų per ilgąją pertrauką kariai ilsėjosi kartu su pradinių klasių mokiniais, gėrė arbatą su darbuotojais ir visiems dalino gerą nuotaiką. ,,Svečias į namus – laimė į namus “- tuo  tiki lietuviai. Šiandien ir mokiniai, ir mokytojos, ir kariai liko įkvėpti, laimingi, džiugūs.  Turime kuo pasidalinti savo šeimose.

[mudslide:picasa,0,antakalnioprogimnazija,6258216444455231313,512,center]

Mokytojos Neringa ir Jūratė