[mudslide:picasa,0,antakalnioprogimnazija,6220058190892645393,5,512,center]Lapkričio 20 dieną į mūsų progimnaziją atskubėjo ilgai lauktas svečias rašytojas Vytautas Račickas. 3a, 3b, 3c, 3d klasių mokiniai susitikimui  kruopščiai ruošėsi. Jau nuo spalio pradžios visi įdėmiai skaitė labai populiarias rašytojo knygas ir kaupė galvoje knibždančius klausimus, kurių atsakymus tikėjosi sužinot iš pirmų lūpų.

Susitikimo pradžioje rašytojas pasakojo apie savo vaikystę, paauglystę.   Vaikams pabrėžė, kad jį  visą gyvenimą lydėjo knyga, kuri mokė ir augino. Prisiminė pirmąją vaikystės  knygą Maironio „Jūratė ir Kastytis“, kuri kėlė gailestį ir užuojautą bei mieliausią vaikystės knygą D. Defo „Robinzoną Kruzą“, kuri jį skatino lavinti vaizduotę. Pirmąją knygą rašytojas parašė būdamas 23 metų ir tuomet kaip iš gausybės rago pažiro kitos knygos. Rašytojas mokiniams papasakojo knygų sukūrimo istorijas, skaitė ištraukas ir po to  pasipylė smalsių  mokinių klausimai. O jų buvo begalybė….

Rašytojas džiaugėsi mūsų mokinių išradingais klausimais ir gražiomis mintimis apie jo knygas. Vėliau prie rašytojo nutįso eilės, prašančių autografų, mokinių.

Netruko prabėgt pamoka, o mes tapome tikrais draugais, kuriuos vienija meilė knygai.

Pažadėjome rašytojui, kad labai lauksim jo naujų knygų, jas skaitysim ir būtinai vėl susitiksim kitais metais.

[mudslide:picasa,0,antakalnioprogimnazija,6220058190892645393,400,center]