🤗 Patarimais, kaip išsirinkti būrelius, dalijasi ŠMSM Neformalaus švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Birietienė.
🤫 Dėmesio, šie patarimai skirti pradinių klasių mokinių tėveliams. Paaugliško amžiaus mokiniams išsirinkti būrelį galėtų būti yra vienas iš pirmųjų savarankiškai priimamų sprendimų.
1️⃣ Ne visada daugiau yra geriau. Būrelių pradinių klasių mokiniams yra siūloma daugiausiai iš visų amžiaus grupių – didelė pasiūla tėvelius gali skatinti vaikui jų parinkti kuo daugiau. Pirmokams siūlytume pradėti nuo vieno, vėliau, atsižvelgus į tai, kaip vaikas jaučiasi, kaip pavyksta derinti pamokas bendrojo ugdymo mokykloje su būrelio veiklomis, galima pasirinkti dar vieną kitą veiklą papildomai.
2️⃣ Rinkitės skirtingas veiklas. Jei vaikas nori lankyti kelis būrelius, rinkitės skirtingesnius – tai vaikui padės ugdytis įvairesnes kompetencijas.
3️⃣ Būrelis – pagal vaiko poreikius. Tėveliai geriausiai pažįsta savo vaiką, todėl rekomenduojame pradinukui padėti pasirinkti būrelį pagal vaiko (ne tėvų😊) poreikius.
4️⃣ Vienas būrelis – judrumui skatinti. Būtų puiku, jei bent 2 kartus per savaitę vaikas dalyvautų fizinį aktyvumą skatinančiuose būreliuose: rekomenduojami sporto, šokių būreliai, baseinas, dalyvavimas lauke vykdomose skautų, jaunųjų šaulių, kitų panašių organizacijų veiklose.
5️⃣ Įvertinkite logistiką. Apgalvokite, ar vaikas pats galės į būrelį nuvykti, ar reikės jį vežioti. Ne visada pageidaujami būreliai yra arti vaiko mokyklos ar gyvenamosios vietos, todėl pasirinkus esantį toliau reikia apsvarstyti, ar turėsite galimybių vaiką nuvežti ir parvežti. Pradinukai yra labai pareigingi ir žingeidūs, todėl dažnas negalėjimas nuvežti vaiką į mėgstamą būrelį gali jam sukelti stresą ar nusivylimą.
6️⃣ Išnaudokite mokyklos teikiamas galimybes. Kiekvienoje bendrojo ugdymo mokykloje privalo būti nemokamų būrelių – kiekvienai klasei skiriamos 2 val. per savaitę būreliams, už kuriuos sumoka valstybė. Apie šiuos būrelius reikia teirautis savo mokykloje.
7️⃣ Vaikas turi turėti laisvalaikį. Atkreipiame dėmesį, kad būrelis nėra laisvalaikis, tai yra vaiko ugdymas pagal neformaliojo švietimo programą, todėl nereikia stengtis viso laiko po pamokų užpildyti būreliais ar kitokiomis veiklomis. Vaikas privalo turėti laiko sau! 🙆‍♂️🧏‍♀️
close