DĖMESIO: nuo 2023-09-04 persikėlėme - naujas internetinės svetainės adresas - Antakalnio.Lt :)

Pamažu, nors dar besimėgaudami saulėtomis vasaros dienomis, jau imame galvoti apie artėjantį rugsėjį. Kad rugsėjo 1-ąją sugrįžimas į mokyklą būtų kuo malonesnis – verta imti ruoštis iš anksto, pasiplanuoti ir prisiminti, kas padėtų mokslo metus pradėti lengvai ir sklandžiai.

Pasiekti, kad dienos turėtų harmoningą ritmą, o darbai keltų kuo mažiau streso, visiems šeimos nariams padeda planavimo įgūdžiai, subalansuotas darbo ir poilsio laikas, dienotvarkės laikymasis.

  • Nuo laisvesnio atostogų ritmo vėl reikės pereiti prie pastovaus dienos režimo. Kad šis perėjimas nebūtų staigus ir nekeltų streso, verta pamažu dienos ritmą imti vienodinti, vakare atsigulti miegoti, o rytais atsikelti kiek anksčiau, tuo pačiu, vienodu laiku.
  • Siekiant išsaugoti sveiką darbo ir poilsio, miego režimą, patartina miegamojo nepaversti darbo vieta. Būtina atskirti zonas, kuriose ilsimasi, miegama, nuo tų, kuriose dirbama, kad nesiformuotų sąlygojimas, kai poilsio zona siejama ir su darbu, įtampa. Poilsio zona turi būti skirta tik poilsiui.
  • Svarbu palaikyti dienos valgymo ritmą, valgyti sveikai ir vienodu laiku, akcentuoti pusryčių svarbą.
  • Prieš rugsėjį paraginkite vaiką patį apžiūrėti savo rašomąjį stalą, turimas mokymosi priemones, susidaryti reikalingų daiktų sąrašą.
  • Verta iš anksto pasiplanuoti mokinio sveikatos patikrinimą.
  • Svarbu siekti, kad vaikas turėtų pakankamai fizinio aktyvumo veiklų, būtų gryname ore.
  • Galbūt pastebite ar įtariate, kad vaikas gali jausti nerimą, susirūpinimą, baimę prieš prasidedant mokslo metams, o galbūt išreiškia didelį nenorą vėl eiti į mokyklą? Būtinai skirkite laiko pasikalbėti apie tai su vaiku, svarbu jo savijautos nenureikšminti, atidžiai išklausyti.
  • Pasijusti geriau gali padėti apsilankymas rugsėjui besiruošiančioje mokykloje – šviesiuose jos koridoriuose ir patalpose tikrai bus galima pamatyti besišypsančių veidų, o kieme pasigrožėti išpuoselėta aplinka, žiedais apsipylusiomis rožėmis. Be abejo, mokykla laukia ir tų, kurie tiesiog labai pasiilgo ir nekantrauja čia sugrįžti!

Parengė mokyklos psichologė Vilma Dečkutė-Žukauskienė

Prisegti failai:

close