DĖMESIO: nuo 2023-09-04 persikėlėme - naujas internetinės svetainės adresas - Antakalnio.Lt :)

Mieli tėveliai, globėjai, rūpintojai.

Besimėgaujant vasaros malonumais, kviečiame šiek tiek mokinių atostogų laiko skirti pasiruošimui naujiems mokslo metams. Norime priminti, kad būtina kasmet profilaktiškai patikrinti vaikų sveikatą, jei reikia, juos paskiepyti.

Šeimos gydytojas/pediatras turi įvertinti vaiko ūgį, svorį, kraujo spaudimą, regą, klausą, kraujotakos, kvėpavimo, atramos judamojo aparato ir kitų organų sistemų funkcinę būklę. Radus pakitimų, mokinys siunčiamas pas atitinkamos srities specialistą konsultacijai arba tyrimams.

Profilaktinio patikrinimo pažyma galioja visus metus, todėl jei tikrinimas atliktas pavasarį ar net žiemą ir šiuo metu nėra jokių žymesnių sveikatos sutrikimų, vaikas jaučiasi gerai, nereikia tikrintis pakartotinai. Taigi sveikatą profilaktiškai tikrintis galima visus metus.

Mokyklai reikalingi duomenys apie vaiko sveikatą, nes ugdymo proceso metu ji yra atsakinga už vaiko saugą ir sveikatą. Duomenų reikia formuojant fizinio pajėgumo grupes, sodinant į tinkamiausią suolą, gal net diferencijuojant ugdymo procesą ar pasirenkant individualų psichologinį bendravimo būdą, gaminant maistą ir t. t. Profilaktinis patikrinimas svarbus, nes padeda laiku nustatyti sveikatos sutrikimus, ligas. Mokiniai greitai auga, keičiasi jų fiziologija, gali pasikeisti ir sveikata.

Gydytojas pažymoje nurodo fizinio pajėgumo grupę, pateikia rekomendacijas, jei mokinys turi sveikatos sutrikimų: dėl fizinio krūvio, dėl mitybos, dėl vengtinų alergenų ir pan.

Parengta pagal www.sam.lt ir www.smlpc.lt informaciją.

Prisegti failai:

close