An. Lie 5th, 2022

Edukacines veiklas organizavo ir svečius svetingai priėmė mokytojos Irma Kazakevičienė, Oksana Marenkova, Rimgailė Šeštokaitė bei mokyklos direktorius Tomas Jankūnas. Mokytojos jau lankėsi kolegų mokyklose Slovėnijoje bei Serbijoje, vizitas mūsų progimnazijoje – galutinis projekto etapas, kurio metu buvo ne tik tobulintos profesinės kompetencijos, bet ir aptarta, ką kiekvienas išmoko, pasiekė, sužinojo per visą projekto laikotarpį.

Projektas ,,Love Sustainable Society” (,,Mylime tvarią aplinką”) gyvavo trejus metus, per jį nuveikta ir pasiekta labai daug: įvairiomis ekologijos bei tvarumo idėjomis dalintasi su kolegomis iš minėtų šalių, pasodintas medelių miškas, mokiniai dalyvavo įvairiose iniciatyvose ekologijos tema ir kt. Į veiklas įsitraukė 3-4 kl. ir 5-8 kl. mokiniai (tarptautinis protmūšis nuotoliniu būdu, įvairūs pristatymai, konferencijos, nuotoliniai susitikimai, patirčių pasidalijimai ir t.t.).

Šio, galutinio susitikimo metu, visa komanda vyko į ekskursijas rūšiavimo-perdirbimo įmonėse: VŠĮ ,,Užstato sistemos administratorių“ (taromatų surinkėjai), mechaninio biologinio apdorojimo įrenginių įmonę ,,Energesmen“. Jose vyko iš anksto suplanuotos edukacijos apie tvarumo ir ekologiškos aplinkos skatinimą skatinimą Lietuvoje. Projekto dalyviai lankėsi stručių fermoje Barkiškių kaime, pažintinėje ekskursijoje Trakų pilyje, Belmonte ir kt. Mūsų partneriai taip pat stebėjo trijų pamokų fragmentus ir liko sužavėti. Nuoširdžiai dėkojame mokytojams: Dž.Kmieliauskienei, D.Skurauskienei, D.Luotienei ir E.Lukaševičiui. Projekto pabaigą vainikavo šventinis renginys mokyklos aktų salėje – 4 klasės mokiniai deklamavo poeziją anglų kalba ekologijos tema, vyresnieji – dainavo, vedė renginį, surengė tvarios mados šou. Visus įvykius filmavo, svečius kalbino mūsų mokyklos “Breaking News” komanda (8e kl.mokiniai).

Džiaugiamės, kad visi kartu daug pasiekėme ir išmokome: mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę bendradarbiauti, lavinti anglų kalbos gebėjimus, kalbėti ypač aktualiomis – tvarumo ir ekologijos – temomis. Projekto dėka tiek mokytojai, tiek mokiniai turėjo galimybę plėsti pasaulėžiūrą, bendrauti su mokiniais bei mokytojais iš kitų šalių, dalintis idėjomis, organizuoti tarptautines veiklas.

Linkime mokyklai kuo daugiau  tarptautinių projektų, nes taip smagu turėti draugų-bendraminčių ir kitose šalyse!

V.A.P. Erasmus+ komanda: Oksana M., Irma K. ir Rimgailė Š.