An. Lie 5th, 2022

Gegužės 18 d. mokiniai keliavo į Vilniaus gynybinės sienos bastėją. Nusileidę į požemius mintimis persikėlė toli toli į praeitį.

Vaikai sužinojo  koks buvo žmonių gyvenimas Lietuvos teritorijoje prieš tūkstančius metų. Gidas įdomiai pasakojo apie tai, kas buvo svarbiausia žmogui akmens, bronzos ir geležies amžiais. Keliaudami per archeologinius laikotarpius bei mokydamiesi orientuotis istoriniuose perioduose sužinojo, kada atsirado baltai, kada išsiskyrė ir kokios buvo baltų gentys bei kokie buvo svarbiausi mūsų protėvių kasdieniai darbo įrankiai ir ginklai. Kartu su gidu aiškinosi, kodėl baltų gentis galime vadinti karingomis. Mokiniai buvo labai laimingi, nes išmoko titnago pagalba įskelti ugnį, šaudė iš lanko, bandė nutaikyti patrankas bei puikavosi apsirengę senoviniais šarvais.

Edukacijos metu vaikai stipriai pagilino savo istorines žinias, visi patyrė daug džiugių emocijų.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Rasa Makarevičienė