An. Lie 5th, 2022

3d ir 3e klasių mokiniai dalyvavo ilgalaikiame projekte „Lietuva seniau ir dabar“. Vaikai rinko informaciją apie Lietuvos etnografinius regionus bei dirbdami grupėse, paruošė pristatymus. Pristatymuose supažindino su kiekvieno regiono lankytinomis vietomis, naudingomis iškasenomis, diskutavo kas iš jų gaminama. Dalinosi žiniomis apie Lietuvos žmonių gyvenimo ypatumus: buitį, aprangą, darbus bei pomėgius, juos lygino su šiandieniniais.
Nuvykę į Lietuvos liaudies buities muziejų lankėsi senovinėse sodybose, apžiūrėjo jose esančius buities daiktus ir įrankius, grožėjosi rankdarbiais. Dalyvavo edukacijose: „Kūdikystė, vaikystė,  paauglystė“ bei „Vaikų žaidimai, pasakos, dainos“ .Visi nustebo, nes sužinojo koks sunkus buvo to meto vaikų gyvenimas. Juk maži vaikai turėjo daug dirbti, ne visada užtekdavo visiems sočiai pavalgyti, ne visi turėjo batukus. Dalyvaudami edukacijoje vaikai pajuto tų laikų gyvenimo dvasią: pasigamino senovinį kūdikio čiulptuką, gulėjo senovinėje lovoje, girnomis malė grūdus, aižė pupeles, šlavė trobą, puošėsi senoviniais drabužiais. Džiugu, kad kelionėje mokiniai ne tik mokėsi, bet ir pramogavo: vaišinosi rugine duona, žaidė senovinius žaidimus, minė mįsles, traukė virvę bei važinėjosi arkliukais.
Vaikai suprato, kad stipriai pasikeitė žmogaus gyvenimas nuo senų laikų.  Visi grįžo namo kupini įspūdžių, kuriais dalijosi su draugais ir tėveliais.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Rasa Makarevičienė