An. Lie 5th, 2022

Gegužės 18 d. mokiniai lydimi klasės auklėtojų Jolitos Damkauskienės, Linos Kumžienės ir logopedės Ritos Bražaitės lankėsi Anykščių rajone esančiame Arklio muziejuje. Čia autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje mus pasitiko gaspadinė, kuri papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Vaikai sužinojo apie senolių duonos kepimo papročius, šeimos tradicijas, susipažino su senoviniais buities rakandais. Kiekvienam buvo suteikta nepakartojama galimybė pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlį. Kol kepė duonelė, vaišinomės kaimiškais skanumynais, mokiniai linksminosi lauke, išbandė senovinius žaidimus. Apžiūrėjome ir patį Arklio muziejų. Vėliau, nešini kvepiančia duona, aplankėme Vorutos piliakalnį, vieną didžiausių ir įspūdingiausių Aukštaitijos piliakalnių. Jį supa du gilūs slėniai, kuriais teka Vorelio ir Volupio upeliai. Ant Vorutos piliakalnio XIII a. viduryje stovėjo valstybinė medinė pilis, saugojusi šiaurinį Lietuvos valstybės pasienį. Tai buvo pati didžiausia pilis Rytų Lietuvoje, spėjama Mindaugo Vorutos pilies vieta. Nulipę nuo piliakalnio, išsiruošėme aplankyti garsųjį Puntuką. Ten ne tik apkabinome Puntuką, bet ir užlipę ant tiltelio pasigrožėjome Šventosios pakrantėmis. Kelionę vainikavo iškyla prie Puntuko akmens.

Jolita Damkauskienė