An. Geg 24th, 2022

Mūsų progimnazijoje šiuo metu mokosi 14 mokinių, kurie kartu su dalimi savo šeimos dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje buvo priversti palikti savo namus. Mokiniams iš Ukrainos nėra lengva pas mus mokytis, nes jiems vis dar tenka mokytis nuotoliniu būdu Ukrainoje, išgyvena karo baisumus, prisimena ten likusius giminaičius, pergyvena kaip ir iš ko čia išgyvens, kaip susikalbės. Be to jie kiekvieną dieną intensyviai mokosi lietuvių kalbos, kuria yra ugdomi visi mūsų mokiniai. Dažnai į Lietuvą atvykę ir savo šalį paliekančios šeimos iš Ukrainos neturi visų reikiamų daiktų, todėl mūsų mokykloje, vadovų galvose, gimė idėja padėti šių šeimų vaikams. Mus įkvėpė bendras valstybės noras padėti ukrainiečiams, tenkantiems patirti Rusijos karinę agresiją. Be to norėjosi iš karto kiekvienam mokiniui suteikti daiktus, kad iš karto galėtų pradėti mokytis.

Aš direktorius Tomas Jankūnas, nepaprastai džiaugiuosi ir didžiuojuosi visais mūsų progimnazijos bendruomenės nariais, kurie mielai paaukojo maisto produktų, o taip pat kanceliarinių priemonių bei rūbų, avalynės ir kitų naudingų daiktų ukrainiečių šeimoms. Kovo – balandžio mėnesiais vykdytų palaikymo akcijų metu mūsų progimnazijoje surinkta gausa daiktų (kanceliarinių priemonių, maisto produktų ir aprangos bei avalynės). 

Mūsų bendruomenės narių surinkti maisto produktai jau iškeliavo per Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnaziją į Ukrainą. Dalis maisto produktų, stikliniuose induose, buvo perduoti į Maisto banko sandėlį. Su maisto atsargų tvarkymų bei pristatymu progimnazijoje mums labai daug padėjo mūsų darbuotojai Valentina Virbalienė, Katažina Volodkevič, Kristina Grelecka, Dalia Baliavičiūtė ir Adomas Vasiliauskas.

Šiek tiek vėliau rinkome mūsų ukrainiečiams mokiniams kanceliarines priemones, rūbus bei avalynę. Džiaugiamės, kad pavyko surinkti didelę gausą daiktų ir dėkojame kiekvienam bendruomenės nariui, kuris paaukojo labdarą. Surinkę labdarą, nusprendėme dar iki šv. Velykų ją išdalinti mūsų mokyklos naujokams iš Ukrainos. Todėl pirmiausiai labai džiaugiuosi mūsų mamos Jūratės Grigaravičienės pasiaukojimu, kai ji visą savaitę mokykloje skyrė laiko surinktos labdaros peržiūrai ir rūšiavimui. Šiam darbui labai tiko mūsų mokykloje atnaujintos rūsio patalpos, kuriose vyko mamos darbas. Didžiausia mokyklos problema tai patalpų trūkumas tokios veikloms. Peržiūrint surinktą labdarą pastebėjome, kad dalį rūbų reikia pataisyti. Mama Jūratė čia taip pat labai daug padėjo susiūdama ar sutvarkydama netvarkingą rūbą, kai kuriuos rūbus išplovė iš naujo. Viskas buvo surūšiuota pagal lytį ir dydį bei iš naujo sudėta į maišus – paruošta dalinimui.

Šeštadienį iki šv. Velykų mokytojo padėjėjai Adomas Davalga, Daiva Naujalytė-Erminienė, mama Jūratė Grigaravičienė ir mokiniai Aidas bei Saulė, kartu su direktoriumi Tomu Jankūnu pakvietė visus mūsų ukrainiečių šeimas pasivaišinti arbata ir kava, Adomas Davalgos žmonos iškeptais keksiukais, taip pat kitais saldumynais ir praturtinti savo drabužines bei mokyklinių priemonių spinteles. O taip pat kartu ramiai pabendrauti. Taigi mūsų mokyklos keturių suaugusiųjų ir dviejų mokinių komanda progimnazijos 12 ir 13 kabinete įrengė drabužines. Šeštadienį nuo 11 iki 13 val. sulaukėme mūsų mokinių iš Ukrainos šeimų atstovų. Dalis jų mielai bendravo, pagal asmeninius poreikius pasipildė savo kraitį. Surinkome daug daugiau rūbų bei avalynės paramos, nei galėjome išdalinti.  Tačiau visos kanceliarinės priemonės buvo sėkmingai išdalintos. Ukrainiečiai vaikai labai džiaugėsi radę kelis paspirtukus, kurių neužteko kiekvienam vaikui. Čia atsirado labai graži istorija, kurią papasakojo darbuotojas Adomas Davalga. Jis pastebėjo vieno ukrainiečio mokinio garbingu poelgiu, kai jis, pirmesnis radęs bei pasiėmęs dovanų paspirtuką, jį perleido ukrainietei mergaitei, kuri labai norėjo turėti šią judėjimo transporto prietaisą. Tai papasakojęs savo šeimai, jis pats nusprendė mokiniui nupirkti ir padovanoti nuo šeimos naują paspirtuką ir taip padėkoti už garbingą vaiko elgesį.

Šeštadienio dieną ukrainiečių šeimos buvo labai santūrios ir draugiškos, mielai bendraujančios. Suprantame, kad jiems trūksta tokio bendravimo ir laiko kartu. Kartu praleidome nuostabias penkias šeštadienio valandas kartu bendraudami ir džiaugiamės galėdami padėti ir pabūti vieni su kitais. Vėliau atsisveikinus, mama Jūratė, darbuotojai Daiva ir Tomas iki 16 val. viską sutvarkė ir paruošė rūbų likučius perduoti labdaros organizacijoms. Tiesa, dalis progimnazijoje surinktų rūbų, dėka mamos Jūratės Grigaravičienės buvo išdalinti kitiems ukrainiečių vaikams bei jų šeimoms. 

Prie šių gražių iniciatyvų atsirado dar daugiau gražių dalykų – mūsų tėčio Karolio Valiukevičiaus iniciatyva, kai jis pasiūlė visiems ukrainiečiams mokiniams neatlygintinai pagaminti mokyklinę uniformą. Taigi jo įmonė „Puoškis lietuviškai“ jau pagamino per 14 naujų džemperių ir naujokai gali jaukiai jaustis bei tapatintis su mūsų mokinių bendruomene. 

Dar viena mama Jurgita Račė per pavasario mokinių atostogas pakvietė ukrainietį mokinį į naktinę stovyklą „Skypark“ batutų parke, taip pat jam surado bei pasirūpino, kad jis galėtų lankyti krepšinio mokyklą. Kitas šaunus mokytojas Augustas Taralis mūsų ketvirtoką mokinį įtraukė į Geležinio vilko regbio komandą, pats nuveža ir parveža mokinį į ir iš treniruočių. Iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos gavome neatlygintinai Ežio su internetu korteles, nežinomas rotary klubas žadėjo parūpinti kelis kompiuterius, taip pat dovanų ukrainiečiams mokiniams gavome „eduka KLASĖ“ licencijas, kur yra dalis skaitmeninių vadovėlių rusų mokomąja kalba (kas palengvina šių mokinių mokymąsi). 

Tiek gražių man, direktoriui Tomui Jankūnui žinomų istorijų jau įvyko. O kiek dar man nežinomų mūsų mokykloje? Nusprendžiau tai parašyti, nors rodos tam laiko niekada nėra daug… Tačiau šiuo pasakojimu pirmiausiai noriu ištarti visiems nuoširdų bei paprastą ačiū, kad šie maži dalykai kažkam yra labai svarbūs ir dideli. Net laikas, kurį paaukojame kitų džiaugsmui yra daug brangesnis, nei turtai, kuriuos mes turime.

Toks gyvenimas yra tikrai gražus.

Nuoširdžiai Jūsų Tomas J. 🙂

Prisegti failai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.