An. Geg 24th, 2022

Puikus metas – pavasaris: galima džiaugtis atbundančia gamta, žydinčiomis pirmomis gėlėmis. O, jei tas gėles pasodinai pats, tai – nuostabu!

3e klasės mokiniai kovo pradžioje į vazonėlius pasėjo smulkučių gėlių sėklyčių, kurios per du mėnesius išaugo ir pražydo klasėje ant palangės. Žinoma, jas reikėjo individualiai prižiūrėti: laistyti, mylėti, saugoti nuo ryškių saulės spindulių, ar nuo neatsargiai besielgiančių draugų. Šeimos dienos proga tai bus puiki dovana, įrodanti, kad jie jau moka savarankiškai rūpintis gyvu organizmu. Trečiokai jau žino, kad dovana turi būti ne tik su meile pagaminta, bet ir estetiška. Sodinimo vazonėliuose gėlytės atrodė liūdnos, todėl nuspręsta įsigyti vazonų įdėklus, kurie suteiktų estetinį vaizdą. Puiki idėja finansinio raštingumo žinioms įtvirtinti! Atvykę į artimiausią sodininkų parduotuvę, pamatė gausybę siūlomų vazonų įdėklų. Bet mokiniai buvo iš anksto sudarę planą, kaip ir ko ieškos: įdėklo spalva, forma ir kaina, neviršijanti numatytos (3 eur.). Išsirikiavę į ilgą eilę (buvo smagu prisiminti elgesio viešojoje vietoje taisykles), skaičiavo, kiek iš apvalios sumos  kiekvienam individualiai, kantri pardavėja Alicija turės atskaičiuoti grąžos. Gautą grąžą, visi perskaičiavo, o pirkimo čekį išsaugojo, kad vėliau galėtų finansinio raštingumo pamokoje jį  analizuoti.

Apsilankę šioje parduotuvėje, mokiniai susipažino su trąšų rūšimis, sužinojo, kad gėlės ne tik sėjamos, bet ir sodinamos gumbais, kad morkų ir kopūstų veislių yra labai daug ir dar daug sodininkų ir daržininkų paslapčių.

Mokytoja Aušra Gelažnikienė

3e