An. Geg 24th, 2022

Antakalnio progimnazijos „Alternatyvios muzikos sekėjai“ kviečia mūsų mokyklos bendruomenės narius dalyvauti tarpdisciplininio meno atstovės Eglės Pilkauskaitės meninės instaliacijos pristatyme, kuriame jie atliks savo kūrinius.

Menininkė šį kartą vilką „perrengs“ ypatingu būdu sukurtu „drabužiu“. Štai kaip menininkė pristato savo darbą: „Kiekvieno įgyvendinto darbo pradžia yra sunkiai apčiuopiamas šmėstelėjęs vaizdas ar mintis, kuris laikui bėgant transformuojasi į meno kūrinius, išradimus ar miestus. Vilnius – ne išimtis. Artėjančio 700 metų sostinės jubiliejaus proga galime didžiuotis miestu, turinčiu daugiasluoksnę istorinę praeitį ir šviesią bei modernią ateitį. Dabar Vilnius save pozicionuoja kaip inovatyvus, naujausias skaitmenines technologijas vystantis miestas, todėl prisimenant sostinės įkūrimo legendos pradžią, siūlau pabandyti pamatyti Vilnių skaitmeninio sapno kontekste. Naudojant skirtingų laikotarpių Vilniaus miesto fotografijų kolekciją iš Lietuvos literatūros ir meno archyvo fondų sugeneruoti galimos ateities vaizdai.
Tokiu būdu pritaikius dirbtinio intelekto „gilaus miego“ principą, kuriamas naujas skaitmeninis sapnas.

Kaip menininkei pavyks įgyvendinti savo sumanymą, siūlome pamatyti gegužės 8 d., Sapiegų parke, prie seniūnijos. Pradžia – 13 val.

Dalyvauja:
Lietuvos literatūros ir meno archyvo direktorius, restauratorius, menotyrininkas Juozapas Blažiūnas,
Antakalnio progimnazijos „Alternatyvios muzikos sekėjai“.

Projektas „Vilkas keičia kailį“ – programos „Kuriu Vilnių“ dalis.
Projektą įgyvendina asociacija „Antakalniečių bendruomenė“.
Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.
Projekto partneriai: VšĮ „Antakalnio galerija“, „Vilnius Tech Park“, Antakalnio seniūnija.

Prisegti failai: