An. Lie 5th, 2022

Balandžio 9 dieną, sekmadienį  mokykloje buvo organizuojamos  Hobby Horse varžybos „Pavasario taurė“. Daugiau nei dešimt merginų iš įvairių Lietuvos miestų susirinko į jodinėjimo čempionatą, kurį organizavo mūsų mokyklos  5f klasės mokinė Elzė Motuzaitė.

Hobbyhorsing – naujas šalyje madingas sportas, kurio metu jodinėjama vaikystės žaidimus primenančiomis lazdomis su žaislinėmis žirgų galvomis. Šis sportas, tapęs itin populiarus tarp Suomijos paauglių ir jaunų merginų, kuris kaip vienas keisčiausių kultūrinių fenomenų, išplito visame pasaulyje per Facebook tinklą. Hobbyhorsing pasiekė didžiulį žmonių susidomėjimą socialiniuose tinkluose. Suomijoje vykusio hobbyhorsing čempionato vaizdo įrašas, kuriame paauglės merginos grakščiai „joja“ medinėmis lazdomis ir lengvai kartu su jomis šokinėja per metro aukščio kliūtis, sulaukė daugiau nei 30 milijonų peržiūrų iš įvairių pasaulio šalių!

Hobbyhorsing jau tampa nemaža, vis profesionaliau plėtojama tradicija ir Lietuvoje. Šį sportą praktikuoja daugiausiai 10 – 20 m. merginos, kurios susipažįsta, bendrauja, dalijasi idėjomis. Sportininkės pačios gaminasi bei dekoruoja savo „žirgus“, aktyviai treniruojasi, o labiausia patyrusios jau buria mėgėjų klubus ir moko hobbyhorsing subtilybių kitus, gaudamos už tai atlygį.

Kaip ir pasako pats pavadinimas, ši veikla susideda iš pomėgio žirgams bei jodinėjimui. Kadangi rengiamos ir varžybos, hobbyhorsing reikėtų pradėti vadinti rimtu sportu – medines lazdas apžergę varžybų dalyviai rungtyniauja laikui, savo pačių kojomis šokinėdami per žirgų konkūrų varžybose įprastas kliūtis!

Mokykloje vykusiose varžybose, kaip ir tikrame jodinėjime, sportininkės varžėsi  nuo  40 cm  iki 90 cm šuolių per kliūtis maršrutuose. Renginys truko 4,5 val. Nugalėtojoms buvo įteiktos pergalės taurės bei medaliai, visos dalyvės gavo dovanų.

• Aš labai džiaugiuosi, kad Hobby Horse jodinėjimas tampa populiarus ir Lietuvoje. Vaikai taip gali susipažinti su arklių sportu, jei neturi galimybės sportuoti su tikrais arkliais. Šiame sporte reikalinga ištvermė, reikia būti fiziškai pasiruošusiam, treniruotis, nes reikia bėgioti, nemažai šokinėti, – teigia varžybų organizatorė Elzė Motuzaitė.

Pasigėrėkite, mokykloje vykusių  varžybų akimirkomis. Kviečiame populiarinti šį sportą Lietuvoje drauge. Mus rasite Instagram paskyroje: @laimingoji.pasaga.team