Kaip ir kiekvienais metais,  Vilniaus Antakalnio progimnazijos bendruomenė jungiais į  „Veiksmo mėnesiu BE PATYČIŲ“ renginius, kurie vyksta visoje respublikoje. Mūsų mokykla tęsia ilgametę tradiciją – klasių vadovai pagal klasėje vykdomą prevencinę programą skiria ypatingą dėmesį sąmoningam atsisakymui nedalyvauti patyčiose. Kviečiame nelikti abejingais ir pastiprinti mokinius pokalbiais šeimoje apie pagarbų santykį į kitą žmogų, nesmurtinę komunikaciją su kitais, prisiminti ir skatinti tai, kas yra draugiškas ir pagarbus bendravimas tarp bendraamžių, padėti vaikams suvokti kodėl yra taip svarbu puoselėti toleranciją ir empatiją.

Šiais metais Kovą skelbdami sąmoningumo didinimo mėnesiu „be patyčiu“ ir toliau kviečiame mokytis praleisti progą pasityčioti! Nepriklausomai nuo to ar sutampa nuomonės ir požiūriai, kokios tautybės, pilietybės, ar kuria kalba žmogus kalba savo šeimoje, visi turime teisę gyventi lygiai su kitais po saule. Kiekvienas mokyklos bendruomenės narys turi teisę jaustis saugiai ir užtikrintai. 

Mes, suaugę taip pat neturėtume likti abejingais, laiku pastebėti ir sustabdyti patyčias tarp vaikų!

Kreipiamės į patyčių iniciatorius, kviesdami juos laiku sustoti ir nepasityčioti, neparašyti žeminančio komentaro, nepasakyti kitus skaudinančios replikos.

Gerais darbais galime džiuginti vienas kitą ne tik šį mėnesį, bet ir ištisus metus. Todėl užjauskime, palaikykime vieni kitus, puoselėkime draugystę ir pagarbą žmogui.

Visą Kovo mėnesį progimnazijoje bus vykdomos įvairios prevencinės veiklos prieš patyčias, veiks “Kino klubas”, kurio metu vaikai žiūrės filmukus apie draugystę, atjautą, pagarbų elgesį vienas su kitu. Taip pat, bus vedamos prevencinės klasės valandėlės apie stresą ir jo įveiką, psichologinės gerovės puoselėjimą, bei pagalbos būdus sau.

Su šiltais linkėjimais, 

Pagalbos mokiniui specialistai

close