Lietuvos  mokinių  neformaliojo  švietimo centras, vykdydamas projektą „Mokinių gebėjimų atskleidimo ir jų ugdymo sistemos plėtra“, nuo 2021 m. birželio mėn. iki 2022 m. pavasario rengia praktinius mokymus Jaunojo tyrėjo laboratorijoje Vilniuje. Lapkričio 16 d.  penkiolika aštuntų  klasės mokinių, lydimi chemijos mokytojos Nijolės Dubovskienės ir biologijos mokytojos Danguolės Skurauskienės, dalyvavo septynių valandų programoje ir atliko kriminalistikos tiriamąjį darbą, ieškojo įtariamojo.

Chemijos laboratorijoje buvo tiriama, kokia rašymo priemone buvo parašytas nusikaltėlio raštelis, reikėjo nustatyti, kaip markerio ar flomasterio dažai reaguoja į paruoštą mišinį. Fizikinių tyrimu metu įkalčių mokiniai ieškojo tirdami piršto atspaudus. Mikrobiologijos laboratorijoje  įkalčiu buvo paimtas batas ir ieškoma bakterijų (dirvožemio ar pan.).

Pasitelkus šiuolaikišką mokslinę įrangą ir analitinį mąstymą, mokiniams pavyko ištirti nusikaltimą, rasti vagį ir pasimatuoti mokslininko profesiją.