Birželio 10 dieną 4b klasės mokiniai aplankė Trijų Kryžių kalną. Šioje ekskursijoje mokinius lydėjo ne tik klasės mokytoja Regina Aršvilaitė, bet ir dailės būrelio mokytoja Daiva Naujalytė – Erminienė. Mokytoja Daiva pasakojo mokiniams istoriją, kaip buvo įvykio liudininkė ir stebėtoja, nes po pamokų eidavo žiūrėti kaip vyksta subombarduotų kryžių paieška kasinėjant visą kalną skersai ir išilgai. Ištrauka iš istorijos:

„Buvau šeštoje klasėje, tačiau jutau, kad privalau šį įvykį užfiksuoti piešinyje ateities kartoms. Tada išmaniųjų telefonų su foto funkcija nebuvo. Piešinį nupiešiau 1988 metais grafito technika. Šia technika galėjau perteikti istorijos skausmą ir bundančią laisvę.“

Mokiniai susidomėję klausėsi pasakojimo. Užlipę ant Kreivojo kalno apžvelgė Vilniaus miesto panoramą, mokiniai įvertino kryžių didybę. Įsitaisę pavėsyje, mokiniai bandė būti dailininkais, kurie kūrė savo Kryžių kalną. Po kūrybinio proceso, jaunieji dailininkai pristatinėjo savo kūrybines mintis. Buvo labai įdomu stebėti mokinių darbų pristatymą. Vertinanti komisija atsakingai dirbo ir atrinko pačius įdomiausius eskizus. Po kūrybinės užduoties, mokiniai žaidė, ilsėjosi. Grįždami namo, mokiniai dalinosi ekskursijos įspūdžiais.

Mokytoja Regina Aršvilaitė ir dailės būrelio mokytoja Daiva Naujelytė – Erminienė