Lietuvos aklųjų biblioteka, aptarnaujanti visus, negalinčius skaityti įprasto spausdinto teksto, iš suomių kalbos išvertė ir elektroniniu formatu išleido iliustruotą negalių žodyną vaikams „Žmogus su negalia irgi gali“. Laisvos prieigos knygą kviečiame pavartyti paspaudus šią nuorodą.

Žodyne ne tik pristatoma 120 su negalia ir neįgalumu susijusių sąvokų, bet ir šiltų, betarpiškų iliustracijų pagalba formuojamas šiuolaikiškas, pagarbus ir priimantis požiūris į žmogų su negalia.

Į pasaulį pažvelgsime kiek kitaip“

„Renkuosi priimti kitokį“ projekto vadovė Dalia Balčytytė teigia, kad „šis žodynas skirtas visiems vaikams ir gali būti pristatomas mokyklose, ypač žinant, kad nuo 2023 metų nei viena mokykla negalės atsisakyti priimti vaikų su negaliomis. O žodynas parengtas vadovaujantis lygiateisiškumo ir lygiavertiškumo principais: šie vaikai tarp mūsų, ir jie irgi viską gali. Vaikų, turinčių negalią, nereikia gailėtis – tai dar viena labai stipri šios knygos žinia, neišsakoma tiesiogiai, bet be galo stipriai juntama tarp eilučių, iliustracijose. Užvertę paskutinį „Žmogus su negalia irgi gali“ puslapį, į pasaulį pažvelgsime kiek kitaip“.

Daugiau drąsos pažinti įvairovę

„Šiltos ir linksmos iliustracijos padeda suvokti negalią kaip natūralią mūsų pasaulio dalį, kuri yra įdomi ir nekelianti baimės. Nekantrauju šią knygelę perskaityti su savo vaikais, nes jos nuotaika leis be įtampos ir sutrikimo atsakyti į jiems kylančius klausimus apie žmones su negalia. Puiku, kad knygos tekstas parengtas lengvai suprantama kalba, dėl to ši vertinga informacija yra prieinama visiems“, papildo Simona Aginskaitė, Lietuvos negalės organizacijų forumo komunikacijos projektų vadovė ir dviejų vaikų mama.

Knygą „Žmogus su negalia irgi gali“ parašė Heini Saraste ir Kalle Konkkola, iliustravo Vaino Heinonen, iš suomių kalbos išvertė Viltarė Urbaitė. Elektroniniu formatu knyga išleista įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos remiamą projektą „Renkuosi priimti kitokį“. Knyga viešai prieinama Lietuvos aklųjų bibliotekos svetainėje www.labiblioteka.lt.

Žmogus su negalia irgi gali