Nuostatų žaidimas

Žaidimo eiga:
1. Kiekvienam dalyviui (mokytojui ar mokiniui) ant kaktos užklijuojama „etiketė“ (priedas
nr. 2). Dalyviai nemato savo „etikečių“.
2. Dalyviai suskirstomi komandomis po 3-5 žmones.
3. Kiekvienai komandai skiriama užduotis (priedas nr.1). Komanda turi 10 minučių
įgyvendinti užduotį.
4. Kai užduotis įvykdoma visi dalyviai ir žaidimą vedantis asmuo susėda į ratą diskusijai ir
refleksijai.
5. Refleksijos eiga ir klausimai:
1. Aptarkite, kaip kiekvienas jautėsi: kas buvo sunkiausia? Kas lengviausia? (dar
neatskleiskite vaidmenų).
2. Kaip sekėsi įgyvendinti užduotį? Kas kiekvienoje grupėje buvo lyderis? Ar tai skiriasi
nuo to, kaip būna įprastai? Kaip mano, ar turėjo įtakos „etiketės“? Kodėl?
3. Leiskite dalyviams atspėti savo vaidmenis. Kaip jie galvoja, kuo jie buvo? Kodėl taip
galvoja?
4. Aptarkite, kaip kiekvieną žmogų veikia „etiketės“? Jei pratimą atliekate su
mokytojais, pakvieskite mokytojus pasidalinti savo patirtimi – kaip jie atsiriboja nuo
„etikečių“ klijavimo? Kaip skatina bendraklasius priimti vienas kitą? Jei pratimą
atliekate su mokiniais, pakalbėkite apie visuomenėje kylančius iššūkius, apie tai, ką
kiekvienas galim padaryti, kad nustotumėm klijuoti „etiketes“.

Metodą paruošė: Agnė Motiejūnė

Priedas nr. 1

Jūsų užduotis:

Jums reikia sukurti mokytojų kelionės planą. Plane turi būti apskaičiuotas biudžetas, numatytos veiklos, parinkta data bei išspręsti kiti organizaciniai klausimai.

Jūsų užduotis:

Kryptis – Nemunėlio Radviliškis (vizitas į mokyklą).

Kryptis – Varėnų grybų festivalis

Jūsų užduotis:

Kryptis – Nemunėlio Radviliškis (vizitas į mokyklą).

Kryptis – Varėnų grybų festivalis

Priedas nr. 2

Visuomenėje žinoma, aktyvi

22 metų lesbietė.

Išsiskyrus keturių vaikų mama, dirba mokytoja (profesiją pasirinko, kad galėtų savo vasarą skirti savo vaikams, nes vaikai yra svarbiausias dalykas jos gyvenime).
Pardavėja iš Gariūnų, sugebanti „
prakišti“ bet kokią savo idėją.

Narkomanas iš reabilitacijos centro.

Garbaus amžiaus įžymi žvaigždė aktorė,
reikalaujanti dėmesio iš aplinkinių.

„Žiežmarių“ mokytoja.

Politikė pretenduojanti būti šalies prezidente.

Imigrantė iš Čečėnijos.

Tikėjimo žodžio aktyvisė

Ukrainietė – emigrantė.

Išsiskyrusi moteris priklausoma
nuo alkoholio.

Profesionali ir įžymi teisininkė.