Susipažinimui, geros atmosferos kūrimui

Metodai skirti grupės narių susipažinimui bei teigiamos atmosferos sukūrimui

 

  1. Grupės dalyviams atsitiktine tvarka išdalinamos atvirutės (pastarųjų galime prisirinkti iš kavinių, parodų ir pan.). Paprašoma, jog kiekvienas dalyvis prisistatytų, pasakytų su kokiomis mintimis atėjo į grupę bei įvardintų nuotaiką, kurią jaučia žiūrėdamas į atvirutę. 
  2. Įsivaizduokime situaciją, kai visiškai nepažįstame vieni kitų. Pavyzdžiui, mes atostogaujame kur nors užsienyje, šiltuose kraštuose, nuostabiame viešbutyje ant jūros kranto. Patenkame prie stalo, kur priešais mus sėdi visiškai nepažįstami žmonės. Jaučiamės nejaukiai. Tada ratu iš eilės imame vienas kitam sakyti komplimentus, kol ratas apsisuka ir komplimento susilaukia pirmasis komplimentą sakęs žmogus. Susivaržymas atslūgsta, atmosfera sušyla. 
  3. Dvi ar kelios grupės žmonių galvoja ir užrašo ant popieriaus lapų po penkis malonius, apibūdinančius kiekvieną priešingos grupės narį komplimentus. Paskutinis komplimentas galėtų leisti lengvai atpažinti žmogų. Rašant komplimentus galima konsultuotis ir tartis su visais savo grupės nariais.

Iš pradžių komplimentus skaito vienos grupės nariai, o atpažinęs save asmuo gauna komplimentų lapą su antrašte „IEŠKOMAS“. Pvz.: Komunikabilus, nuoširdus, kruopštus, drąsus, mėgstantis klasikinę muziką. Tada skaito kitos grupės nariai.