Ugdymas karjerai

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „profesijos“

Grįžti į pradinį puslapį         MOKINIŲ UGDYMO KARJERAI INFORMACINĖ  SVETAINĖ

Nuolat galvoji apie savo ateitį ir niekaip negali nuspręsti, kokį darbą norėtum dirbti?  Prieš renkantis profesiją, svarbiausia žinoti apie save kuo daugiau, suvokti, koks esi iš tikrųjų, o ne kokį tave nori matyti kiti; ko tu nori ir ką gerai sugebi, o ko niekada nenorėtum daryti.

Kaip geriau pažinti save? Kaip suprasti, kuo iš tikrųjų nori būti?  Pažinti save tau gali padėti:

  • savianalizė
  • įvairūs testai, leidiniai ir internetas
  • savanoriavimas
  • konsultavimasis su karjeros specialistu.
  • gali pasitarti su psichologu, socialiniu pedagogu, kreiptis į klasės vadovą, mokytoją ar mokyklos administraciją, artimiausią darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnybą.

Išmėgink asmenybės testus (tiesioginės nuorodos į visus testus svetainėje):


Išmėgink profesijos testus:


Kitos naudingos nuorodos:

Lietuvos darbo biržos elektroniniame puslapyje rasi paklausiausių profesijų ir specialybių sąrašą. Susipažink čia >>>.


SAVANORYSTĖS GALIMYBĖS LIETUVOJE IR UŽSIENYJE

http://www.buk-savanoriu.lt/

http://www.patria.lt/lt/centrai/savanoriu-centras/

http://www.zinauviska.lt/lt/savanoryste/kas-tai

http://savanoriaujam.lt/apie-savanoryste


Aikos2         UGDYMO KARJERAI DUOMENŲ BAZĖ

             AIKOS – atvira informavimo, konsultavimo ir orientavimo sistema, kurios pagrindinis tikslas – teikti informaciją apie mokymosi galimybes Lietuvoje. 

             AIKOS sukuria galimybes ieškoti mokymuisi ar studijoms bei asmeninei profesinei karjerai planuoti reikalingos informacijos apie profesijas, kvalifikacijas, studijų ir mokymo programas, švietimo ir mokslo institucijas ir priėmimo taisykles, mokymo licencijas, „Europass“ pažymėjimų priedėlius, mokymosi ir darbo vietų statistiką bei kt. AIKOS sudaro vartotojams galimybę pateikti klausimą konsultantui ir gauti į jį atsakymą, rengti apklausas.

             AIKOS interneto svetainės centrinėje dalyje skelbiama informacija „Noriu mokytis“, „Noriu studijuoti“, „Noriu tobulintis“ skirta darbui tik su einamųjų metų informacija, kuri yra aktualiausia stojantiesiems į profesines ir aukštąsias mokyklas, taip pat bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, asmenims, ketinantiems persikvalifikuoti arba tobulinti savo kvalifikaciją. Viršutinės svetainės dalies informacija skirta darbui su informacija apie kvalifikacijas, studijų ir mokymo programas, švietimo ir mokslo institucijas, kuri gali būti pritaikoma ne tik einamaisiais metais. Kairiosios svetainės dalies informacija skirta darbui su visais informaciniais objektais, įskaitant ir jų istorinius duomenis.

             AIKOS skelbiama informacija skirta 3 vartotojų grupėms: suaugusiems, vaikams (iki 14 metų) ir angliškai kalbantiems asmenims. Vartotojai daugiau funkcijų gali gauti užsiregistravę ir prisijungę svetainėje.
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „profesijos pasirinkimas“

 

Prisegti failai: