005Profesinio veiklinimo tikslas – padėti mokiniams aktyviai pažinti įvairias užimtumo sritis, profesijų ypatumus ir karjeros galimybes, kaupti darbo patirtį bei planuoti būsimą karjerą. Jau mokykloje daug dėmesio skiriama galimybei įvertinti interesus, gebėjimus ir pasitikrinti profesinį pasirinkimą realioje darbo vietoje – už mokyklos ribų. Balandžio 10 d. dalyvavome iniciatyvoje „Visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse“. Tėvų pakviesti 5-8 klasių mokiniai pabuvojo AB Lesto, UAB Mitsubishi Motors, banke „Swedbank“, Vilniaus universitete, Vilniaus policijos Kriminalistikos skyriuje, Operos ir baleto teatre, Lietuvos apeliaciniame teisme, Jaunimo darbo centre, Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre, Lietuvos Prabavimo rūmuose, Lietuvos kino, muzikos ir teatro muziejuje.  Klasės valandėlėse svečiavosi penkiolikos mokinių tėvai ir pristatė savo profesijas: socialinio pedagogo, psichologo, gydytojo, stomatologo, knygų vertėjo, mokytojo, kelionių organizatoriaus, banko darbuotojo, auditoriaus, žurnalisto, režisieriaus, verslininko profesijos. Mokinių atsiliepimai patys geriausi. Dėkojame mokinių tėvams, sutikusiems bendradarbiauti ir surengti šiltus sutikimus savo darbovietėse ir  nuoširdžiai bendravusiems su mokiniais klasės valandėlėse. Visas ugdymo karjerai dienų veiklas koordinavo etikos mokytoja Jūratė Gadeikienė. Toliau pateikiame mokytojų ir mokinių įspūdžius bei nuotraukas iš vykusių renginių.

5 a, 5 b, 5 d klasės penktadienį (04-17) keliavo į Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejų. 5 b klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Vaidiname su lėlėmis“. Vaikai išgirdo pasakojimą apie lėlių teatro istoriją, lėlininko profesiją. Sužinojo, kokių tipų būna lėlės. Pamatė, kaip jos valdomos. Vėliau išklausė pasaką ,,Erškėtrožė“. Pasiskirstę vaidmenimis, parepetavo ir suvaidino. Jaunųjų lėlių teatro aktorių spektakliukas pavyko ir sulaukė gausių aplodismentų.

Per klasės valandėlę 5 b klasėję svečiavosi LEU psichologijos specialybės studentas Justinas, kuris mokiniams papasakojo,kodėl pasirinko šią profesiją, ką veikia psichologai, apie studijų ir įsidarbinimo galimybes.

5 a, b, d kl. auklėtojos Audronė, Loreta, Sabina

5 c klasės mokiniai klasės valandėlėje turėjo svečių. Vienos klasės mokinės mamytė sutiko pristatyti odontologo darbą, tiksliau, kaip yra implantuojami dantys. Parodžiusi porą šmaikščių filmukų su situacijomis odontologo kabinete ir prajuokinusi klasės mokinius mama išsamiai paaiškino, kaip yra implantuojami dantys. Mokinius labiausiai sudomino parodytas implantavimo procesas naudojant žandikaulio muliažus, odontologo grąžtus ir tikrus implantus. Klasės mokiniai pasižadėjo, kad nuo šiol dantis valysis kiekvieną dieną 🙂

5 c klasės mokiniai turėjo galimybę susipažinti su keliomis profesijomis. Savo kelionę pradėjo nuo Vilniaus kinologijos centro. Išklausę išsamaus pasakojimo apie kinologo darbo specifiką mokiniai leidosi į įdomią kelionę po kinologijos centrą. Tarnybiniai šunys, voljerai, nerealus tarnybinio šuns ir kinologo pasirodymas sužavėjo mokinius.

Bet tai tik kelionės pradžia. O kaip gaminami plastikiniai langai? Visą langų gamybos technologiją stebėjome ceche. Matėme, kaip iš plastiko, stiklo, metalo konstrukcijų, įvairių varžtų per penketą minučių miklios cecho darbininkų rankos pagamina plastikinius langus.

5 c kl. auklėtoja Rasa Malikėnienė

Balandžio 10 d. 6 a klasė vyko į AB Lesto. Pirmiausiai išklausėme vaizdžią ir nuotaikingą  paskaitėlę, kurią vedė Elektromagija.lt žinovė Kristina. Daug sužinojome  apie elektrą, jos gavimą ir tiekimą. Atlikome žinių testą, gavome prizų. Po paskaitos Tito mama mus palydėjo į dispečerinę, kurioje per visą sieną  kabojo lenta, pilna mažų mirksinčių lempučių. Sužinojome, kad  jos skirtos ne grožiui, o elektros tiekimo gedimams atpažinti. Grupės vadovui Ervinui  uždavėme šūsnį klausimų. Po įdomių atsakymų mus pavedžiojo po darbo kabinetus. Visi darbuotojai labai maloniai mus sutiko, papasakojo apie savo darbo dieną. Šioje prasmingoje išvykoje susipažinome ne tik su įmone Lesto, bet ir su elektrotechniko, dispečerio profesijomis.

6 a kl. mokinė Urtė  (JŽB narė)

Balandžio 10 d. 6 c klasės mokiniai, lydimi klasės auklėtojos Danutės Šapalienės ir anglų kalbos mokytojos Nidos Chadzevičienės, apsilankė modernioje banko „Swedbank“ būstinėje Konstitucijos prospekte. Ekskursijos vadovė apvedžiojo po 16 aukštų pastatą. Lankėmės posėdžių salėje, bibliotekoje banko muziejuje, banko valdybos posėdžių salėje, matėme stiklinius pokalbių kambarius, kurie skirti ypatingiems banko klientams, kilome ir leidomės stikliniu liftu energingai mojuodami ir bandydami patraukti bankininkų dėmesį, galiausiai patekome į žaidimų kambarį, kuriame ilsisi ir žaidžia rimti bankininkai. O svarbiausia, sužinojome, kokius mokslus reikia mokytis, kad galima būtų dirbti banke. Netikėtai banko fojė sutiktas lenktyninkas Benediktas Vanagas sujaukė visų planus tapti bankininkais. Jis mielai sutiko su mumis nusifotografuoti.

Klasės valandėlėje Karolio tėtis pristatė kelionių organizatoriaus profesiją. Papasakojo, kad jis jau keletą metų vyksta su lietuvių lenktyninkais į Dakaro ralį kaip vienas lietuvių grupės organizatorių. Ypač visus sudomino negirdėti faktai ir detalės apie Dakaro ralį.

6 c kl. auklėtoja Danutė Šapalienė

Balandžio 10 d. 7 a klasės mokiniai, lydimi klasės auklėtojos Laimos Gaidienės ir technologijų mokytojo Egidijaus Lukaševičiaus, vyko į Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro Energetikos ir mechatronikos skyrių, kur susipažino su automatikos specialisto ir elektrotechniko profesijomis. Per linksmosios automatikos užsiėmimą mokiniai išmoko programuoti šviesos lemputės, valdomos pramoninio valdiklio, šviesos efektus. Netradicinėje elektrotechnikos pamokoje septintokai sužinojo daug įdomaus apie magnetinį lauką bei kur gyvenime yra pritaikomas toks, regis, paprastas daiktas – magnetas. Smagu buvo patiems atlikti praktinius bandymus.

7 a kl. auklėtoja Laima Gaidienė

7 b klasės Roko tėvelis vaikams pristatė banke dirbančių žmonių profesijas, plačiau pakalbėjo apie auditoriaus darbą. Vykome į VU Gamtos fakultetą. Universitete papasakojo apie geologo (inžinieriaus) profesiją, parodė, kokie turtai slypi žemės gelmėse, pateikė kai kurių eksponatų charakteristikas. Tik mažuma auklėtinių žino, kuo ateityje norėtų būti. Manau, ne vienas  susimąstė apie būsimą profesiją.

7 b kl. auklėtoja Ingrida Byraitė-Pekorienė

7 c klasėje šiais mokslo metais tikrai labai daug dėmesio skyrėme profesijų pažinimui. Organizavome išvyką į pilotų ir orlaivių palydovų mokymo centrą. Ten mokiniai susipažino  su darbu oro uoste, atliko praktines užduotis: mokėsi naudotis gesintuvais, gesino ugnį lėktuvo salone.Taip pat sėdėjo ir lakūno kabinoje (simuliatoriuje), bandė ,,skristi“. Šiame mokymo centre mokosi daug būsimųjų pilotų iš kitų šalių. Už sėkmingai atliktas praktines užduotis mokiniai gavo pažymėjimus.

Per profesijų dieną  buvome išvykę į Vilniaus policijos Kriminalistikos skyrių. Susipažinome, kaip dirba Lietuvos policijos kriminalinio skyriaus įvairūs padaliniai, laboratorijos, kaip atpažinti padirbtus pinigus,dokumentus. Mokiniai ypač domėjosi, kaip yra tiriami nusikaltimai internetinėje  erdvėje.

7 c klasėje įvyko ir psichologės R. Žilionienės paskaita, kurioje buvo kalbėta ir apie psichologo darbą. Mokiniai sužinojo, kad svarbiausia yra – mylėti savo profesiją.

7 c kl. auklėtoja Aloyza Isokienė

Su 8 b klase buvome Lietuvos apeliaciniame teisme, susitikome su teisėja, žiūrėjome, kaip vyksta teismai virtualioje erdvėje, teismo procesą mums komentavo teisėja, kiti teisininkai, sužinojome, ką reikia daryti, kad taptum teisėju, kokie teisėjų atlyginimai ir pan.

8 b kl. auklėtojas Tomas Malakas

Balandžio 15d. 8 e klasės mokiniams klasės valandėlę vedė režisierė Kristina Kunčinaitė. Pamokos metu moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su režisierės darbu, pareigomis. Ji viena garsiausių savo specialybės atstovių Lietuvoje. Kunčinaitė labai maloni, ji labai greit įsitraukia į pokalbį, atsako į visus klausimus. Dėl šios priežasties pamoka pralėkė nepastebimai. Klasė liko patenkinta šiuo susitikimu, visi buvo susidomėję, įsitraukė į pokalbį. Tokio pobūdžio pamokos labai naudingos moksleiviams, nes jos padeda išsirinkti specialybę ir plečia pasaulėžiūrą.

8 e kl. mokinė Viktorija Popkovaitė


001
019 021 20150410_093059 20150410_102005 (1) 20150410_103810 20150410_112441 20150410_113802 20150414_134105 20150414_134337 20150415_142425 20150415_144316 20150417_094303 20150417_105939 20150417_110148 20150417_111725 CAM01032 CAM01034 IMAG0047