121_5505Kovo 27 dieną su klase jau antrą kartą vykome į tradicinių amatų centrą „Meniškas kaimas“, kuris įsikūręs Molėtų rajone. Iš anksto žinojome, ką veiksime, nes buvome pasirinkę edukacinę programą „Velykų zuikio lauktuvės“. Susėdus prie bendro stalo, edukatorė  Lina mums papasakojo apie Verbų sekmadienio, Didžiosios savaitės ir Velykų tradicijas, margučių marginimą. Klausėmės ir patys bandėme dainuoti velykines lietuvių liaudies dainas. Vėliau prasidėjo kūryba: pirmiausiai vašku marginome kiaušinius. Tiesa, nebuvo lengva, bet tai užburiantis ir atpalaiduojantis užsiėmimas. Vėliau buvome pakviesti į kitą patalpą, kurioje lipdėme molinius avinėlius – margučių laikiklius. Sunkiausia buvo iš molio išraityti avinėlio ragus, bet šiaip taip pavyko. Tada buvome palydėti į pačią kvapniausią patalpą, kurioje senoviniu būdu liejome žvakes. Tą patalpą pavadinome aromaterapijos kambariu.

121_5525 121_5572 121_5621 121_5678 DSC_0183 Labai jau kvepėjo vašku. Buvo smagu, kad visi paeiliui dirbome tą patį darbą: pylėme šiltą vašką ant knatų, pritvirtintų prie medinio ratelio.  Taip beliejant žvakes daug sužinojome apie bites: kaip jos sulipdo korį, kaip gyvena aviliuose. Galiausiai buvome pavaišinti išradingai pateiktu „Netikru zuikiu“ su arbata. Pasiėmę savo rankų darbo suvenyrus,

padėkoję edukatoriams ir atsisveikinę, su gera nuotaika grįžome namo. Susitarėme, kad tėvelius būtinai pamokysime vašku marginti kiaušinius.

Smagių atostogų ir šiltų Šv.Velykų!

6 a kl. mokinė Urtė (JŽB narė)