OLYMPUS DIGITAL CAMERAKovo 16 -22 d. Vilniaus Antakalnio progimnazijoje nuaidėjo, nuskambėjo ,,Žemės dienai” skirta savaitė. Visi mūsų mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo jos renginiuose. Nuo ankstaus pirmadienio ryto mokiniai kartu su mokytoja Nijole Dubovskiene puošė mokyklos erdves. Mokyklos foje papuošė mokinių darbeliai gamtine tematika.Buvo paskelbti nugalėtojai: Andenis Bukauskas 5a kl. ,, Didžioji zylė“ – pirma vieta, Daniel Orlov 5a kl.,,Drugelis” – antra vieta, Lija Šimkutė 5a kl.,,Pelėda” – trečia vieta, Kamilė Dautartaitė 5b kl. ,,Saugokime!” – ketvieta vieta. Penktokai, lydimi mokytojos Neringos Čiukšienės, skubėjo į susitikimą su Valstybinių saugomų teritorijų tarnybos darbuotoja Onute Drobeliene. Pirmų-aštuntų klasių mokiniai, daigino augalus ir kūrė žaliąsias palanges, piešė, diskutavo apie Žemei iškilusius pavojus. Antradienį 5a ir 6a klasių mokiniai, lydimi mokytojų A. Kamarauskienės ir N. Buzienės, keliavo į Dūkštą, kur dalyvavo edukacinėje pamokoje, kėlė inkilėlius. Likę penktokai ir šeštokai, lydimi kūno kultūros mokytojų, lankėsi Sapiegų parke, kur žaidė judrius žaidimus, o septintokai ir aštuntokai varžėsi tarpklasinėse tinklinio varžybose, skirtose ,, Žemės dienai“ paminėti (varžybas organizavo kūno kultūros mokytojos Simona Baltakienė ir Daiva Tvaronė ). Trečiadienį septintų – aštuntų klasių mokiniai dalyvavo biologijos olimpiados pirmame ture (organizavo mokytoja Danguolė Skurauskienė). Po olimpiados penktokai – aštuntokai susidomėję klausėsi Liberto Klimkos  lietuvių fiziko, gamtos mokslų daktaro, etnologo, mokslo istoriko, Lietuvos edukologijos universiteto profesoriaus, naujų tarpdisciplininių mokslo šakų – paleoastronomijos ir etnokosmologijos – pradininko Lietuvoje, pasakojimo apie pavasario lygiadienį, gamtos reiškinių stebėjimą ir paaiškinimą. Ketvirtadienį įvyko tarpmokyklinė 8kl. viktorina „Apie Žemę ir ne tik…“. Į viktoriną atvyko net  aštuonios svečių komandos, varžėsi – devynios komandos iš skirtingų mokyklų.

Didelį ačiū tariame visiems, padėjusiems organizuoti viktoriną, o ypač dėkojame viktorinos sielai ir vedėjai mokytojai Jurgitai Paravinskienei. Sveikiname nugalėtojus – Baltupių progimnazijos komandą, taip pat džiaugiamės kartu su Antakalnio progimnazijos komanda, kuri iškovojo antrąją vietą viktorinoje. Ačiū, visiems dalyvavusiems mūsų renginiuose.

Gamtos mokslų ir kūno kultūros metodinės grupės nariai.

Parašė Danguolė Skurauskienė