IMG_2620 IMG_2624 IMG_2626 IMG_2641 IMG_2644 IMG_2658 IMG_2679 IMG_2706 IMG_2718 IMG_2732 IMG_2737 IMG_2749Kovo 9 d. mes- 6 a kl. mokiniai su „Jaunųjų žurnalistų“ būrelio nariais, auklėtoja Jūrate ir muzikos mokytoja Rasa gerą valandą praleido LR Seime.  Mus sutikusi gidė ekskursiją pradėjo nuo salės, kurioje kaip tik buvo statoma iš Nacionalinės dailės galerijos pervežta Gediminaičių stulpų konstrukcija, išpuošta trispalvėmis apyrankėmis. Tai visuotinės akcijos „Lietuvai ir man“ mūsų visų kartu sukurtas eksponatas. Jis atrodo labai didingai, o mums buvo malonu, nes ant šių stulpų jau kabėjo ir mūsų pintos trispalvės apyrankės. LT Apžiūrėję Gediminaičių stulpus nuėjome į Posėdžių salę,  kurioje prieš 25 metus buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Turėjome retą progą mušti gongą, paskambinti varpeliu, pasėdėti ne tik Seimo narių vardinėse vietose, bet ir Seimo pirmininko kėdėje. Vėliau gidė aprodė dvi įspūdingas sales. Veidrodinėje salėje mūsų prezidentė Dalia Grybauskaitė priiminėja svečius, kita salė įkurta LR prezidentui Algirdui Brazauskui atminti. Čia pamatėme daugybę užsienio svečių dovanų. Pagaliau patekome į pagrindinę Seimo narių posėdžių salę. Gidei pasakojant, iš viršaus stebėjome tvarkingai sustatytus stalus, kompiuterius, įsivaizdavome, kaip čia vyksta darbas. Salė buvo ruošiama rytojaus posėdžiui. Ant kiekvieno stalo tvarkytoja dėliojo trijų spalvų siūlus, pasirodo, ir Seimo nariai rytoj pins trispalves apyrankes. Aplankę parodas Seimo koridoriuose, prisifotografavę, pasiekėme ekskursijos pradžios vietą. Mūsų smalsumas buvo patenkintas. Sužinojome, kur dirba mūsų valstybės valdžia, ką ji ten veikia, kaip  gyvena. Matyti vaizdai ilgai liks mūsų mintyse.

6 a kl. mokinė Urtė (JŽB narė)