[pe2-image src=“http://lh5.ggpht.com/-BtewlyKuvDI/VM9W1BztzaI/AAAAAAAAaCk/SLV1-IIe8vM/s144-c-o/IMG_2695.JPG“ href=“https://picasaweb.google.com/115487666362547818252/2015020202#6111198688383454626″ caption=““ type=“image“ alt=“IMG_2695.JPG“ ] Mokykloje jau nuo 2014 metų pavasario vyravo draugiškų santykių mokykloje idėja. Penktų klasių mokiniai, kurie norėjo tobulinti savo tyrėjo kompetencijas, kurie norėjo tikslingai išreikšti savo aktyvumą,  išmokti veikti viešai ir telkti kitus į prasmingą veiklą, susitiko gabiųjų penktokų grupėje ir nusprendė, kad draugauti yra smagu. Visi pasitarę nusprendėme, kad draugauti bendroje prasmingoje veikloje, draugauti taip, kad galėtume ką nors keisti ir pasikeisti – visų mūsų bendras noras. Ieškodami idėjų suradome tokį įvairių šalių mokinių pamėgtą projektą  ,,Design for Change“.

,,Design for Change“ tai didžiausiais pasaulyje mokyklų projektas. 2009 metais jis prasidėjo Indijoje ir išplito įvairiausiose pasaulio šalyse. Šis projektas pasiekė ir Antakalnio progimnazijos mokinius 2014 metų lapkričio mėnesį, tada buvo plėtojoama „Ekologinės mokyklos“ idėja.

„Design for Change“ judėjimas įgijo tarptautinį pripažinimą ir gavo INDEX ir Rockefeller Foundations apdovanojimus. Šis judėjimas siekia 34 pasaulio šalis ir daugiau kaip 300 000 mokyklų, kuriose įkvepiama šimtai tūkstančių vaikų, mokytojų ir tėvų. Visi įsitikina, kad pokytis yra įmanomas ir kad galima prisidėti prie pasikeitimų geresnio pasaulio link.

Suteikite vaikams galimybę išreikšti jų pačių idėjas, vystyti ir įgyvendinti jas gerinant pasaulį,! Tai yra „Design for Change“ projekto pagrindinė idėja. Mokiniai yra kviečiami įsitraukti į jų pačių bendruomenę, apsvarstyti, kokios problemos yra aplink juos, jų pasaulyje, ir tada rasti bei išbandyti sprendimo būdus. Iššūkis – identifikuoti problemą, kuri yra grindžiama mokinių patirtimi, o tada plėtoti sprendimo būdus.

Mokiniai ir suaugusieji vadovaujasi  šūkiu ,,Aš galiu“ (,,I Can“). Tai du svarbiausi ir galingiausi žodžiai, kuriais žmogus gali patikėti. „Design for Change“ kviečia mokinius žengti paprastus žingsnius: Feel, Image, Do ir Share (jausti, įsivaizduoti, daryti ir pasidalinti). Visame pasaulyje vaikai kuria nuostabiausias idėjas ir jas įgyvendina!

Įgyvendindami projektą Antakalnio progimnazijoje, penktokai iškėlė ekologinės mokyklos idėją, kuria skelbė, kad svarbu tausoti ir rūpintis mūsų žeme, kad kiekvienas gali prisidėti prie šios idėjos rūšiuodami šiukšles, taupydami vandenį ar būdami kūrybiški ir iniciatyvūs!

Mūsų įkvėpėjai ir didžiausi entuziastai – Monika, Haroldas, Greta. Dalyvaudami projekte tobulinome savo gebėjimus dirbti komandoje, priimti sprendimus ir atlikti pasirinktas užduotis, pamatyti bendruomenės poreikius ir juos aptarti, derinti su asmeniniais interesais, išsikelti tikslą, jo siekti, priimti ir aptarti sėkmę, mėgautis pozityviomis reakcijomis, o padarius nesėkmingus žingsnius, juos tobulinti, bandyti dar kartą. Visi kartu ugdėmės viešojo kalbėjimo, tikslingo bendravimo, tyrėjo kompetencijas.

Šeštadienį dirbtuvėse žiūrėjome filmus, diskutavome, gaminome labai gražias kaliauses iš atliekų, vyko konkursas, gėrėme arbatą ir leidome linksmai laiką. Nespėjome pasodinti pirmųjų sėklų (auginsime moliūgus). Bet svarbiausia, kad mes buvome kartu, jautėmės gyva bendruomene, kūrėme ir skatinome tai daryti kitus.

Kviečiame ir jus prisijungti prie mūsų projektų. Sueigos vyksta kiekvieną trečiadienį 13.55-15.00 Antakalnio g.29, 46 kabinetas. Ateikite, jums patiks.

Dėkojame visiems mokiniams ir jų tėveliams, kurie mus palaiko.

Daugiau informacijos apie „Design for Change“: http://www.dfcworld.com/

Projekto ,,Aš galiu keisti‘‘ organizatorės : savanorė Eglė Daubaraitė, Antakalnio progimnazijos gamta ir žmogus kurso mokytoja Neringa Čiukšienė