2015-01-13

Sausio 13-oji Antakalnio progimnazijoje prasidėjo direktoriaus Tomo Jankūno visai mokyklos bendruomenei skirto laiško žodžiais iš dainos: ,,Ko verkiam ir dejuojame, ko slapstomės pakampėmis?/ Aušra įsidienojusi – pabudome ir kelkimės!“

Tą dieną mokykloje buvo suplanuota daug įvairių renginių ir veiklų. Aštuntą valandą uždegę žvakutes ir pagerbę Laisvės gynėjų atminimą tylos minute, prisijungėme prie visuotinės akcijos ,,Atmintis gyva, nes liudija“. Mokiniai su mokytojais susikaupę sugiedojo Lietuvos himną. Tada dalinosi, tėvų ir senelių bei pažįstamų prisiminimais apie 1991 metų Sausio 13 d. įvykius.

Tądien mokykla sulaukė nemažo būrio svečių. Į 6 c klasę direktoriaus pavaduotoja Neringa atlydėjo Joanitų vienuolyno brolį Ksaverą. Vienuolis kalbėjo apie auką ir pasiaukojimą. Mokiniai nuščiuvę klausėsi prasmingos kalbos, stebėjosi netikėtai naujai supratę šių žodžių reikšmę. 5 c klasėje lankėsi LR seimo narys G. Steponavičius, su mokiniais kalbėjosi laisvės tema, pas pradinukus svečiavosi Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys P. Tamašauskas, pirmasis Vilniaus miesto vadovas/meras, savanoris V. Šapalas, LR seimo narys G. Songaila. 7 d klasės mokiniai Laisvės gynėjų dieną paminėjo nakvyne mokykloje. Aštuntokams netradicines pamokas vedė kariūnai iš Karo akademijos. 7 c klasės mokiniai  dalyvavo Antakalnio kapinėse vykusioje oficialaus Laisvės gynėjų pagerbimo ceremonijoje, o kitą dieną 6 c ir 6 a klasių mokiniai surengė Pilietiškumo pamokas prie Laisvės gynėjų kapų.

Mokyklos bibliotekoje vyko paroda „Sausio 13-oji“, buvo demostruojamas dokumentinis filmas apie šios įsimintinos dienos įvykius.

Po turinigos ir gausiais renginiais paženklintos Sausio 13-osios visa mokykla ruošiasi kitai svarbiai šventei – Vasario 16-ajai.

Danutė Šapalienė