Nuoširdžiai prašome visų mūsų bendruomenės narių važiuojant į Antakalnio progimnaziją ar vežant mokinius į mokyklą nesinaudoti siaura Smėlio gatve-akligatviu (nuo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos) ir pasirūpinti visų mokinių bei suaugusiųjų saugumu: jokiais būdais nevažiuokite šaligatviais, kuriais į mokyklą atvyksta mokiniai, tėvai bei mokytojai ar nepalikite ten stovėti automobilių! Gerbkime vienas kitą bei rūpinkimės vienas kito saugumu! Jei jau neturite galimybės atvykti į mokyklą viešuoju (kaip autobusai, troleibusai ir pan.) ar gamtai saugiu (kaip dviračiai, paspirtukai ir pan.) transportu prašome Jūsų vežant vaikus automobiliais į mokyklą trumpam laikui sustoti šiose vietose:

prie Antakalnio g. 29  (Antakalnio gimnazijos ir šv. Jono kongregacijos vienuolyno, Valstybinė saugomųjų teritorijų tarnybos),

prie Antakalnio g. 15 (Sapiegų parko teritorijoje),

prie Antakalnio g. 42 („Iki“ maisto prekių parduotuvės)

ar prie Antakalnio g. 24-28 gyvenamųjų namų automobilių stovėjimo aikštelėse.  Taip pat galima sustoti P. Vileišio g. automobilių aikštelėse ir saugiai pro „Iki“ parduotuvę ar kitus praėjimus pasiekti mokyklą.

Prašome Jūsų laikytis saugaus eismo taisyklių. Pasikalbėkite savo šeimoje apie saugų keliavimą į ir iš mokyklos. Aptarkite su vaikais kaip saugiai pereiti gatvę  (kokios yra pėsčiųjų perėjos ribos, kaip stebėti eismo judėjimą, eiti tik per žalią šviesą bei neskubėti ir pan.) bei patys būkite tinkamu pavyzdžiu kitiems eismo dalyviams.

Atvažiuojantys su automobiliais į mokyklą sustokite kur toliau nuo mokyklos, bet svarbiausiai saugiau ir šiek tiek paeikite pėsčiomis iki mokyklos. Pasivaikščiojimas suteiks Jums tikrais džiaugsmo, taip pat tai geras būdas susikaupti prieš pamoką, įkvėpti gaivaus oro:)

Deja Antakalnio g. 33 pastato vieša teritorija yra suplanuota taip, kad jame nėra visai vietos stovėti automobiliams: nei iš Antakalnio g. pusės, kur yra 5-6 automobilių stovėjimo vietos, nei iš Smėlio g. akligatvio, kuris skirtas esant nelaimei privažiuoti gaisrinei ar gelbėtojams.  Todėl yra labai svarbu kiekvienas iš mūsų supratimas, tolerancija bei atsakingas elgesys.

Jau kelis kartus prašome Jūsų rūpintis visų vaikų saugumu. Mokyklos administracija, savo iniciatyva kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę prašydama spręsti eismo saugumo problemą bei pateikti konkrečius siūlymus. Iš savivaldybės sulaukėme tik atsakymo, su kuriuo kviečiame susipažinti. Kviečiame atnaujinti diskusiją ko imtis toliau, kad mokykla ir Jūs galėtume kalbėtis apie mokinių ugdymą, o mūsų bendruomenei nereiktų pyktis dėl eismo problemų.

Direktorius Tomas Jankūnas, direktorius@antakalnio.lt