6a ir 5c klasių kelionė į Latviją

AutobusasKelionė į Latviją prasidėjo anksti, kai šeštokai ir penktokai subruzdėjo į  autobusą. Mūsų šaunusis vairuotojas  šeštą valandą ryto pajudėjo Panevėžio link. Čia mus pasitiko kelionės gidė ir tuoj pat pradėjo pasakoti įdomiausias istorijas apie miestus ir miestelius, kuriuos mes pravažiuodavome. Kirtę Lietuvos ir Latvijos sieną, pasiekėme seniausią pieniškų saldainių „Gotiņa“ dirbtuvėlę Latvijos miestelyje Saldus. Vaikai nurūko į dirbtuvėlę, lydimi gidės, tėvelių ir mokytojų. Ten pamatėme, kaip dirba moterys, kurios saldainius, supjaustytus gabaliukais, pakuoja  rankomis! Jos tikrai mikliai dirbo. Kiekvienas iš mūsų gavo paragauti tik ką pagamintų saldainių, kurie buvo labai lipnūs. Vėliau mums papasakojo apie saldainių gamybą šioje dirbtuvėlėje.  Po to visi galėjo prisipirkti kiek tik norėjo rankų darbo „karvutės“! Visi buvo patenkinti. Laukė netrumpa kelionė į Rygos zoologijos sodą. Kol pasiekėme tikslą, jau gerokai sutemo, taigi, nepamatėme visos gamtos ir gyvūnijos, bet tai mūsų nenuvylė, mat, daugelis gyvūnų čia įkurdinti uždarose patalpose, kur buvo šilta ir šviesu. Tad, pasiskirstę grupelėmis, kurias lydėjo suaugusieji, leidomės į kelionę. Ko tik mes čia neišvydome! Tai ir milžiniškos žirafos, flamingai, pasipuošę rausvomis plunksnomis,  storuliai krokodilai, vabzdžiai, gyvatės, gigantiškas begemotas, dryžuotieji zebrai, tigrai, vilkai… Visko nė neprisiminsi.

Atėjo laikas jau ir alkį malšinti. Važiavome į milžinišką kavinę. O ten mūsų jau niekas negaudė! Mes turėjome per skirtą laiką pavakarieniauti ir visi laiku grįžti į sutartą vietą. Gerai pasistiprinę, atgavę jėgas autobusu riedėjome į Rygos senamiestį, paskendusį naktyje. Toliau pasakojimą tęsė mūsų nenuilstanti gidė. Senamiestis tikrai buvo žavus, įdomi jo istorija. Mes čia tikrai dar būtume ilgai klaidžioję, bet… reikėjo grįžti namo. Veltui  suaugusieji tikėjosi, kad mes taip anksti kėlę, tiek keliavę, klaidžioję zoologijos sodo labirintais, nutrūktgalviškai lakstę Rygos senamiesčio gatvelėmis, vos sėdę į autobusą sumigsime ir stos pagaliau ramybė.  Bet taip tikrai nebuvo.  Grįždami prisijuokėme  iki  valios, labai norėjosi dūkti. Sunku buvo kelionės vadovams tramdyti mūsų šėlsmą, bet autobuse reikia elgtis drausmingai dėl saugumo… Taip kalba suaugusieji. Keisti tie suaugusieji… Kaip ten bebūtų, mes jiems esame labai dėkingi už šią pasakišką kelionę. Nė nepajutome, kaip grįžome į Vilnių. Ačiū kelionės organizatorei mūsų 6a klasės auklėtojai Jūratei Gadeikienei, o jaunesnieji mūsų draugai iš 5c klasės, matyt, ne mažiau dėkingi savo auklėtojai Rasai Malikėnienei.

Parašė kelionės liudininkės 6a kl. mokinė Saulė su mama