KaledosDienoms trumpėjant, o naktims ilgėjant tyliai atkeliauja ilgai lauktos šventės.  O kad tas laukimas neprailgtų, visą gruodžio mėnesį 1-2 klasių mokiniai  buvo kviečiami į progimnazijos biblioteką pasiklausyti kalėdinių skaitymų.

Pirmą savaitę į biblioteką, nešinas spalvingu mediniu spragtuku, atskubėjo direktorius. Jis ne tik pademonstravo mokiniams šio spragtuko atliekamą riešutų gliaudymą, bet ir pasekė nuostabią pasaką „Spragtukas“. Po to direktorius  dar išmokė mokinukus dainuoti nuostabią dainelę. Tą pačią savaitę pradinukams net tris jautrias kalėdines pasakas skaitė 7a klasės mokinės Patricija, Urtė ir Aleksandra.

Antrąją savaitę  į biblioteką sugužėjo folkloro ansamblio „Linelis“ mokiniai su mokytoja Džeralda priešakyje. Mažieji klausytojai ne tik klausėsi, bet ir dainavo, vaidino, sekė pasaką kartu su vyresniaisiais draugais. Kitą antrosios savaitės dieną jaunuosius klausytojus aplankė vienuoliai broliai Liudvikas ir Jurgis. Jie vaikams skaitė nuostabią Kristaus gimimo istoriją. Iš susitikimo mokiniai išėjo nešini dovanomis- smilkalų kruopelėmis, kurias visi pažadėjo parsinešti į namus ir paskleisti jų aromatą bei papasakoti Kristaus gimimo istoriją šv. Kūčių vakarą savo šeimai. O trečiąją antrosios savaitės dieną į biblioteką įžengė pasitempę, uniformuoti Karo akademijos kariūnai. Jie vaikams skaitė tris pasakas, o po to pasipylė įvairiausi  mokinukų klausimai kariūnams. Prieš išlydėdami svečius, antrokai dar suspėjo pasimatuoti kariūnų uniformas ir galvos apdangalus.

Trečiąją savaitę pasaką apie piktąją raganą Žiežulą, kuri netrukus tapo labai gera ir draugiška, pasekė direktoriaus pavaduotoja Neringa. Ji ne tik sekė, vaidino, bet  mokinius vaišino pačios iškeptais kūčiukais.

Visos išgirstos istorijos mokinius mokė sukauptą gerumo, atjautos, pagarbos, meilės šilumą skleisti kitiems.