Nors mokyklų valgyklose skatinama sveika mityba, vyrauja įsitikinimas, kad sveikas maistas nėra skanus. Pertraukų metu pirmenybė teikiama cukraus ar druskos gausiems užkandžiams: gazuotiems gėrimams, bulvių traškučiams, įvairiems saldumynams – o valgykla aplenkiama. Siekiant paneigti pastarąjį įsitikinimą bei įpročius, moksleiviams skelbiamas sveikų patiekalų gamybos konkursas.

Konkursas „Mokyklos virtuvės brolija“ kviečia maisto gamybai neabejingus moksleivius suremti samčius ir įrodyti bendraklasiams bei valgyklos tetulėms, kad gali pagaminti patį skaniausią ir sveiką patiekalą, nepaliksiantį abejingų nuo lėkštės sklindantiems garams.

Sveikų patiekalų pavyzdžių moksleiviai visų pirma skatinami semtis namuose – būtent ten gimsta patys originaliausi, autentiškiausi receptai. Tuo tarpu sveikos mitybos pagrindu laikomi produktai – anaiptol ne beskoniai, ir tam tikrais kiekiais juos rekomenduojama valgyti kasdien. Tai – duona bei grūdiniai produktai, bulvės, daržovės, vaisiai, pienas ir jo produktai, mėsa, žuvis, kiaušiniai, ankštinės daržovės, riešutai ir kt.

Originaliais receptais pasidalinti norintys moksleiviai kviečiami kartu su mokytojais ir tėvais burtis į komandas, gaminti sveikus bei skanius patiekalus, skirtus papildyti mokyklos virtuvės meniu, ir laimėti planšetinius kompiuterius. Jei mokyklų virtuves administruojančios bendrovės neprieštaraus, patiekalų ruošimui galima pasitelkti valgykloje esančiais maisto ruošimo priemones ir įrangą, o nesant tokios galimybės, gaminti leidžiama namuose.

Dvylikai konkurso nugalėtojų bus padovanoti planšetiniai kompiuteriai, o pagamintieji patiekalai įtraukti į valgyklos meniu.

Pagrindinis maisto tiekimo įmonės „Pontem“ inicijuojamo konkurso–edukacinio projekto „Mokyklos virtuvės brolija“ siekis – skatinti sveiką mitybą nuo pat pirmųjų klasių, kadangi kasdienė rutina – itin palanki teisingiems valgymo įpročiams formuotis. Moksleiviai kviečiami jungtis prie paskyros https://www.facebook.com/mokyklosvirtuvesbrolija ir registruoti komandas adresu konkursai@pontem.lt. Registracija jau prasidėjo.

Kiekvieną komandą turi sudaryti mažiausiai 1 pedagogas, 1 tėvų atstovas ir moksleiviai. Komandos varžysis trijose amžiaus grupėse: 1-4 kl., 5-8 kl. ir 9-12 kl. Komandų registracija vyksta nuo š. m. lapkričio 24 iki gruodžio 14 d. elektroniniu paštu konkursai@pontem.lt

Registruojant komandą, prašome pateikti šią informacija: tikslų komandoje esančių pedagogų, tėvų ir moksleivių skaičių (pridūrus, kelintoje klasėje pastarieji mokosi) bei atstovaujamos mokyklos pavadinimą ir adresą.

Konkurso nugalėtojai bus skelbiami gruodžio 23 d. Su nugalėtojais bus susisiekta asmeniškai. Konkursui pateiktus receptus pagal jo nuostatose įvardintus kriterijus vertins iniciatorių – įmonės „Pontem“ – sudaryta komisija.

UAB „Pontem“ – jau virš 20 metų veikianti viena didžiausių didmeninės prekybos sveikais maisto produktais bendrovių ir maitinimo paslaugų verslo lyderių šalyje. „Pontem“ aptarnauja per 2 tūkst. įmonių bei organizacijų ir tiekia maisto produktus daugiau nei 900 prekybos vietų visoje Lietuvoje.

Kontaktinis asmuo:

Aurelija Grikinaitė