VAP sienaLapkričio 10- 14 dienomis progimnazijoje vyko tolerancijos savaitė, skirta lapkričio 16-ajai- tarptautinei tolerancijos dienai- paminėti. Kiekvieną dieną vyko akcijos, kurias organizuoti padėjo 7 klasių mokiniai: pirmadienis buvo pavadintas „Pasisveikinimų diena“, antradienis „Komplimentų diena, trečiadienis „Žinutės draugui“ diena, ketvirtadienis „Apsikabinimų diena“. Kiekvieną rytą grupelės septintokų sutikdavo ateinančius į mokyklą ir primindavo, kokia tądien minima diena. Buvo smagu girdėti pasisveikinimus, komplimentus, stebėti nuotaikingus veidus ir šiltus žvilgsnius bei šypsenas gavus draugo žinutę ar apkabinus ne tik draugą, bet ir jaunesnį ar vyresnį mokinį, mokytoją. Septintokai su psichologe Vita Povilaityte lankėsi klasės valandėlėse, aiškino apie apsikabinimo, šypsenos, netikėto, bet mielo žodžio teigiamą poveikį tarpusavio santykiams, mokė sakyti komplimentus. Šią savaitę klasių valandėlės buvo skirtos  tolerancijos temai, „Jaunieji žurnalistai“ vykdė apklausą „Ar esame tolerantiški?“.  Penktadienį kaip ir kitų mokyklų mokiniai dalyvavome pilietinėje iniciatyvoje „Tolerancijos knyga“. Visą savaitę per pertraukas mokiniai pristatinėjo savo klasės sukurtus knygos puslapius, kurie pilietinės iniciatyvos metu klasių atstovų ir  direktoriaus Tomo Jankūno bendromis pastangomis sugulė į vieną knygą.  Knyga „Kelionė po pasaulio šalis“ buvo sutikta nuotaikingais plojimais. Pabaigoje buvo visų paprašyta užpildyti mini anketas, įvertinant savaitės veiklas nuo 1 iki 5 balų. Buvo užpildytos 139 anketos: 44 dalyviai 5 balais įvertino „Apsikabinimų dieną“, 36 dalyviai- pilietinę iniciatyvą „Tolerancijos knyga“, 28- „Pasisveikinimų dieną“ , 18 dalyvių labiausiai patiko „Žinutės draugui“ diena,  13 dalyvių 5 balais įvertino „Komplimentų dieną“.  Tegul tolerancijos savaitės akimirkos sklando ilgai mūsų prisiminimuose. Su nekantrumu lauksime apklausos „Ar esame tolerantiški?“ rezultatų.

Parašė „Jaunieji žurnalistai“

Tolerancijos savaitės akimirkos